Czas na peeling!

Peeling to jeden z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych ciała. Każdy powinien znaleźć czas na peeling, aby dobrze zadbać o swoją skórę.

Peelingi czyli złuszczanie na zawołanie

Sama nazwa zabiegu wskazuje na złuszczanie i zdzieranie. Peeling ma za zadanie złuszczyć zrogowaciały naskórek. Taki zabieg pozwala wygładzić skórę i pozwolić na jej lepszą regenerację. Intensywność zabiegu zależy od użytego rodzaju produktu oraz wymagań naszej cery. Peeling możemy wykonać w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym oraz w domowym zaciszu. Złuszczanie naskórka może odbywać się tylko na twarzy lub na całym ciele.

Czas na peeling

Peeling powinno się wykonywać raz w tygodniu. Zbyt częste wykonywanie takiego zabiegu może uszkodzić naskórek i spowodować podrażnienie skóry. Należy uważać także na jego rodzaj. Niektóre peeling nie są przeznaczone do delikatnej skóry twarzy, więc nie warto z nimi eksperymentować. Właściwie dobrany produkt zadziała zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Czytajmy więc uważnie etykiety kosmetyków i stosujmy się do zaleceń producentów. Peeling z powodzeniem przygotujemy samodzielnie. Możemy wykonać go przy użyciu cukru lub fusów powstałych z procesu parzenia kawy.

Rodzaje peelingów

peeling

Każdy peeling ma inne przeznaczenie. Systematycznie wykonywany jest w stanie utrzymać młody i zdrowy wygląd skóry przez długi czas. Jednym z popularnych jest peeling enzymatyczny. Ten rodzaj jest polecany osobom  posiadającym cerę trądzikową. Taki zabieg jest delikatniejszy niż tradycyjny peeling. Właściwe enzymy neutralizują obumarłe komórki skóry. Podczas jego wykonywania skóra może odrobinę szczypać. Równie znane są peelingi cukrowe i solne. Z powodzenie przygotujemy je sami, choć w sklepach kosmetycznych znajdziemy gotowe produkty. Taki kosmetyk odżywi i wygładzi naszą skórę. Na opakowaniach kosmetyków możemy zauważyć napis scrub. To również rodzaj peelingu, ale zwykle gruboziarnistego, czyli o większej ścieralności. Scrub stosujemy na ciało, ale nigdy na skórę twarzy. Zbyt duże granulki mogłyby ją zwyczajnie podrażnić. Na drogeryjnych półkach znajdziemy także maseczki peelingujące czyli typu peel-of. Nakłada się je na skórę twarzy, pozostawia do wyschnięcia i ściąga. To szybki sposób na uzyskanie gładkiej skóry twarzy. W salonach kosmetycznych znajdziemy ofertę peelingów mechanicznych, z użycie kwasów oraz ultradźwięków. W doborze odpowiedniego zabiegu pomoże nam kosmetyczka.
Niektóre z kosmetyków oczyszczających takich jak zele pod prysznic, do twarzy czy mydła mogą zawierać peelingujące drobinki. Jeśli używamy ich każdego dnia, zrezygnujmy z cotygodniowego peelingu. Wtedy taki zabieg wystarczy wykonać raz w miesiącu.

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 457 741
© Copyright Problemy skóry | Pielęgnacja i zabiegi | Choroby 2021