Peeling, jak często i dla kogo?

Wiele kobiet niezwykle sobie chwali, cudowne właściwości peelingów wszelkiego typu. Dzięki regularnie przeprowadzanym zabiegom peelingującym, można skutecznie usuwać martwy naskórek, redukować zanieczyszczenia, a także zmniejszać zatkane pory. Pojawia się jednak pytanie, kto i jak często powinien peeling stosować.
Częstotliwość wykonywanych zabiegów, zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj stosowanego peelingu, typu cery oraz przyczyn jego zastosowania. Przyjmuje się, że osoby o cerze wrażliwej, nie powinny złuszczać naskórka częściej niż raz na około 1,5 – 2 tygodnie. Cera normalna oraz sucha to możliwość peelingowania skóry raz w tygodniu, natomiast cera mieszana i tłusta, to zabiegi powtarzane 1-2 razy w tygodniu. Oczywiście wiele zależy od zastosowanych preparatów, a także formy przeprowadzenia peelingu.
Oczyszczanie skóry twarzy przy pomocy preparatów i substancji peelingujących, zawsze powinno być dobierane do indywidualnych potrzeb i wieku skóry. Nigdy nie należy sięgać po rozwiązania dedykowane innemu rodzajowi cery, ponieważ efekty mogą być odwrotne do zamierzonych. Nie prawdą jest też to, że zbyt często stosowanie peelingów przy cerze trądzikowej nasila jego objawy. Ważne jest jednak, by zawsze wybierać takie kosmetyki, które przeznaczone są do tego typu skóry.
Zabiegi oczyszczające wykonywane w gabinetach kosmetycznych powtarzane są w około 3-5 seriach w różnych odstępach czasowych. Mogą one wynosić kilka dni (2-3 dni), pełen tydzień lub jego wielokrotność. Oczywiście na częstotliwość zabiegów wpływa przede wszystkim rodzaj zastosowanych metod, a także stopień i intensywność zanieczyszczenia tkanek.

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 457 741
© Copyright Problemy skóry | Pielęgnacja i zabiegi | Choroby 2021