Dieta Lunch do biura – dlaczego powinniśmy jeść lunch w biurze?

Brenda Godinez z Unsplash
Brenda Godinez z Unsplash

Coraz więcej osób zaczyna interesować się tym, jak i co jeść, aby być zdrowym i poprawić swoją sylwetkę. Regularne spożywanie posiłków, chociażby „orientacyjne” kontrolowanie spożywanych kalorii i unikanie pewnych produktów – to podstawowe zmiany, które są naturalne przy przechodzeniu na zdrową dietę. Niestety, wiele osób nie wie, jak poradzić sobie z jeszcze jedną trudnością – dostarczaniem energii w czasie pracy. Jak powinniśmy się odżywiać w biurze? Czego unikać? Czym jest dieta lunch do biura od cateringu dietetycznego?

Dlaczego powinniśmy spożywać posiłek podczas przerwy w pracy?

Z roku na rok coraz więcej osób pracuje w biurze (a w ostatnim czasie również zdalnie ze swojego domu). Nie zwiększa się jednak liczba osób, które świadomie dokonują poprawnych wyborów żywieniowych. Dzień roboczy trwa zazwyczaj od 8 do 10 godzin. Nie ma więc możliwości wytrzymanie tego okresu bez spożywania żadnego posiłku, tym bardziej, jeżeli naprawdę przykładamy się do swojej pracy. Osoby, które nie stosują żadnej specjalnej diety, która jest oparta na całkowicie odmiennych regułach, przerwy między posiłkami nie powinny przekraczać 4 do 5 godzin.

W przypadku większości pracowników biurowych najefektywniejszym rozwiązaniem jest jedzenie 4-5 razy dziennie: to znaczy 2-3 główne posiłki i mniej więcej tyle samo przekąsek. Dzięki temu przez cały dzień organizm będzie miał wystarczająco dużo energii do pracy i wykonywania innych obowiązków. Co ważne, stosując taki plan żywieniowy, po powrocie do domu nie będziemy odczuwać silnego głodu. Nie jesteśmy więc narażeni na przejedzenie. Przebywając w biurze przez 8–9 godzin, powinniśmy zjeść solidny lunch i mieć dodatkowo jedną lub dwie małe przekąski. Lunch jest bardzo ważnym posiłkiem, a w dostarczeniu wszystkich potrzebnych składników odżywczych może pomóc catering dietetyczny Tychy.

Jak przygotować jedzenie do biura?

Lunch w biurze powinien nam dostarczać wszystkie najpotrzebniejsze składniki odżywcze: złożone węglowodany, które dodadzą energii i nie pozwolą na szybki powrót uczucia zgonu (warzywa, pełne ziarna); tłuszcze (różne rodzaje olejów roślinnych, awokado, orzechy, nasiona); błonnik dla zdrowego trawienia (rośliny strączkowe, znowu warzywa, niesłodzone owoce, otręby) i białko (np. kawałek gotowanego mięsa (wołowina, indyk lub kurczak). Dobrą alternatywą jest kanapka z chlebem pełnoziarnistym i plasterek ryby lub sera; twarożek z ziołami lub warzywami. Jeżeli podczas pracy często czujemy potrzebę zjedzenia czegoś słodkiego, możemy przygotować posiłek na słodko. Ciekawym rozwiązaniem jest słodka owsianka z orzechami lub omlet na słodko.

Dieta Lunch do biura od cateringu dietetycznego

Zdrowy posiłek w biurze pozwala na bardziej efektywną pracę i lepsze rezultaty. Nie każdy może sobie jednak pozwolić na przygotowanie zdrowego lunchu do biura. Czasem jest to spowodowane brakiem czasu na gotowanie lub na robienie zakupów, natomiast czasem jest to spowodowane brakiem wiedzy, jak poprawnie dobrać produkty. Rozwiązaniem jest dieta pudełkowa, którą oferują nam firmy cateringowe.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: