Oczyszczanie porów

Oczyszczanie porów to najważniejszy zabieg przy skórze trądzikowej. Nie może on polegać na wyciskaniu pryszczy – gdyż wtedy stan skóry się pogarsza. O wiele przydatniejsze są normalne zabiegi pielęgnacyjne, które będą delikatnie i na bieżąco zapobiegać objawom trądziku. Oczyszczanie skóry może być przeprowadzane albo w domu, albo w gabinecie kosmetyczki. Ta druga metoda jest polecana zwłaszcza wtedy, gdy zmiany są położone głęboko pod powierzchnią skóry.

 

Peelingi bez recepty.

Gdy trądzik ma średnio nasilony przebieg, warto zastosować żele oraz peelingi dostępne w aptekach bez recepty. Najlepiej je używać dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Skóra trądzikowa wymaga codziennego stosowania odpowiedniego kremu. Na całą skórę stosujemy krem normalizujący oraz matujący, natomiast na zmiany trądzikowe lepiej użyć kremu punktowego. Kremy bardzo dokładnie oczyszczają pory na zasadzie chemicznego rozpuszczania martwego naskórka. Gdy rano użyjemy toniku, to oczyszczanie będzie bardzo efektywne i dogłębne, co pozwoli na zachowanie gładkiej twarzy.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: