Rzadki zarost? Postaw na przeszczep brody

Zdjęcie autorstwa Andrea Piacquadio z Pexels
Zdjęcie autorstwa Andrea Piacquadio z Pexels

Bujny zarost to obiekt pożądania wielu mężczyzn, którzy pragną zmienić swój image lub dodać mu jeszcze więcej męskiego charakteru. Niestety, Matka Natura nie każdego obdarzyła odpowiednimi predyspozycjami do zapuszczenia gęstej brody, jednak to wcale nie musi okazać się przeszkodą w jej wyhodowaniu. Pomocy warto szukać u specjalistów – coraz bardziej popularnym zabiegiem wśród panów okazuje się przeszczep brody, który pozwala uzyskać satysfakcjonujące efekty i cieszyć się gęstym i lśniącym zarostem. Zatem na czym polega zabieg?

Przeszczep brody – na czym polega zabieg?

Transplantacja zarostu to zabieg, który cieszy się coraz większą popularnością wśród mężczyzn. Przed jego wykonaniem konieczna jest jednak konsultacja medyczna, na podstawie której można określić, czy pacjent nie posiada żadnych przeciwwskazań do zabiegu.

Przeszczep brody polega na transplantacji włosów pacjenta. W wielu klinikach specjaliści stosują jedną z najnowocześniejszych i jednocześnie bardzo skutecznych metod przeszczepu – FUE (Follicular Unit Extraction). Materiał do przeszczepu, czyli mieszki włosowe są najczęściej pobierane z potylicy, czyli tylnej części głowy, lub z jej bocznych sektorów. W niektórych przypadkach miejscem dawczym staje się podbródek, jednak tutaj  istnieje mniejsze prawdopodobieństwo powodzenia takiego zabiegu z uwagi na ograniczoną ilość włosów możliwych do pobrania.

Cała procedura rozpoczyna się od podania znieczulenia miejscowego. W następnej kolejności dochodzi do pobrania jednostek włosowych z obszaru dawczego, które są implantowane w miejsce biorcze, czyli na brodzie. Na tym jednak nie koniec – lekarz aplikuje również osocze bogatopłytkowe, którego zadaniem jest przyspieszenie wzrostu włosów i stymulacja procesu ich przyjęcia. Po wykonanym zabiegu pacjentowi nakładany jest opatrunek, ale tylko w miejscu pobrania mieszków włosowych – broda pozostaje nieosłoniona.

Przeszczep brody – rekonwalescencja

Bezpośrednio po zabiegu występuje obrzęk, który zanika już po jednej dobie od jego wykonania. Jeśli chodzi o pielęgnację miejsca biorczego – brody nie można myć ani moczyć przez pierwsze 3 dni. Dopiero po upływie tego czasu można delikatnie spłukać ją wodą. W ósmej dobie po transplantacji zalecane jest także mycie szamponem. Jeśli chodzi o golenie – tutaj należy poczekać 6 tygodni.

Przeszczep zarostu – kiedy widać efekty?

Pierwsze włoski po przeszczepie, który można wykonać w klinice https://medmix.pl/przeszczep-brody/ wyrastają już po ok. 3-4 miesiącach, natomiast uzyskanie pełnej gęstości zarostu to kwestia roku. Nie trzeba się także obawiać, że włosy pobrane z potylicy będą odbiegać wyglądem od tych na brodzie. Przeszczepione włosy z czasem przejmują właściwości zarostu – są grubsze i nabierają naturalnego skrętu.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: