Oczyszczanie skóry wrażliwej

Każdy typ skóry wymaga oczyszczania, ale w przypadku skóry wrażliwej, jest to szczególnie kłopotliwe i wymaga odpowiedniego dobierania preparatów. Cera wrażliwa nie lubi częstego zmieniania preparatów, dlatego warto wybrać sobie dobre kosmetyki i nie eksperymentować z ich zmienianiem. Kosmetyki powinny być delikatne i pozbawione substancji, które mają działanie wysuszające. Nie powinno stosować się silnych zabiegów oczyszczających, takich jak peeling mechaniczny oraz toniki z alkoholem.

Płaszcz lipidowy.

Oczyszczanie nie powinno także niszczyć naturalnej ochrony skóry, czyli płaszcza lipidowego. Wiele firm kosmetycznych wypuszcza serie preparatów oczyszczających, które mogą być stosowane przez osoby z cerą wrażliwą. Nie maja one zbyt wielu składników, dlatego ryzyko uczulenia jest niewielkie. Nie powinny mieć także zapachu oraz substancji konserwujących, gdyż mają one działanie podrażniające. Oczyszczanie powinno być zakończone zastosowaniem preparatu łagodzącego, takiego jak woda termalna w formie aerozolu.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: