Chociaż rozwój medycyny estetycznej pozwala uporać się z coraz większą ilością defektów związanych z własnym wyglądem, to różnego rodzaju zmiany naczyniowe są poważnym problemem medycznym i kosmetycznym, a nieleczone mogą objąć nawet całą twarz!
Jakie zmiany naczyniowe mogą być leczone laserem Cutera Excel V?
Problemem, z którym najczęściej zwracają się do nas pacjenci są tzw. „pajączki”, które mogą doprowadzić do uszkodzenia naczyń krwionośnych, a co za tym idzie do pojawienia się przebarwień czy zmian skórnych – mówią eksperci z Klinik Ziemlewski. Częstym problemem są również teleangiektazje. Jak wynika z naszego doświadczenia i wieloletniej praktyki w dziedzinie ginekologii i medycyny estetycznej za powstawanie tego rodzaju zmian odpowiedzialne są m.in. czynniki genetyczne, wiek, choroby układu krążenia oraz czynniki środowiskowe – wyjaśniają specjaliści z Klinik Ziemlewski.
Chociaż kosmetologia i medycyna estetyczna coraz lepiej „radzą sobie” z leczeniem naczyniowych chorób skóry, to część z tych procedur jest bolesna, kosztowna czy też niekomfortowa dla pacjentów. Do takich inwazyjnych metod można zaliczyć np. skleroterapię, która wiąże się z ostrzykiwaniem naczyń krwionośnych i wymaga od pacjenta noszenia pończoch uciskowych po zabiegu. Na szczęście nie jest to jedyny sposób, by pozbyć się „pajączków”- o wiele skuteczniejszą metodą leczenia tego rodzaju zmian skórnych jest bezbolesny i trwający jedynie kilka minut zabieg laserowego zamykania naczynek – zapewniają doświadczeni dermatolodzy z Klinik Ziemlewski. Prócz „pajączków”, przebarwień i blizn laser Excel V znajduje również zastosowanie w leczeniu trądziku różowatego, naczyniaków płaskich i naczyniaków starczych. Jak mówią fachowcy z Klinik Ziemlewski trądzik różowaty uznawany jest zazwyczaj za nieszkodliwy problem kosmetyczny, który objawia się zaczerwienieniem policzków, nosa, brody i czoła (mogą towarzyszyć mu także uderzenia gorąca). Dolegliwość ta może dawać o sobie znać w trakcie wysiłku fizycznego, po spożyciu alkoholu lub po zjedzeniu czegoś ostrego. Z kolei pojawiające się na kończynach dolnych żylaki mogą mieć zarówno postać małych „pajączków”, jak i dużych zmian naczyniowych. Najczęściej widoczne są one na udach, tylnej części nóg i wewnątrz łydek. Ostatnią zmianą naczyniową, z którą z pewnością upora się laser Excel V są naczyniaki płaskie i naczyniaki starcze. Pierwsze z nich to czerwone znamiona, które pojawiają się na twarzy i wymagają leczenia, bowiem nie znikną samoistnie. Z drugimi zaś zmagają się najczęściej osoby w średnim wieku, naczyniaki starcze to małe, czerwone guzki wykazujące tendencje do powiększania się – podsumowują lekarze z Klinik Ziemlewski.
Dlaczego warto zdecydować się na wykonywany w Klinikach Ziemlewski zabieg laserowego zamykania naczynek?
W Klinikach Ziemlewski na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo pacjenta. Zależy nam również na tym, by wszyscy, którzy zdecydują się na zabieg laserowego zamykania naczynek czuli się w jego trakcie pewnie i komfortowo. Dlatego też przed zabiegiem jego parametry dobierane są do skóry pacjenta, jego potrzeb i oczekiwań związanych z efektami procedury zabiegowej – wyjaśniają doświadczeni dermatolodzy z Klinik Ziemlewski. Na bezpieczeństwo zabiegu ma także wpływ zastosowanie w laserze Excel V systemu chłodzenia, który sprawia, że odczuwane przez pacjenta ciepło w trakcie zamykania naczynek odbierane jest jako przyjemne. Precyzja i skuteczność działania lasera sprawiają, że może być on wykorzystywany w leczeniu różnego rodzaju schorzeń takich jak „pajączki”, blizny, przebarwienia czy inne zmiany skórne, które stają się coraz częstszym problemem ludzi w różnym wieku – mówią specjaliści z Klinik Ziemlewski. Zaletą zabiegu zamykania naczynek jest także jego nieinwazyjny charakter – pacjent może wrócić do swoich codziennych obowiązków zaraz po zakończeniu procedury zabiegowej.
O czym warto pamiętać decydując się na zabieg laserowego zamykania naczynek?
Do każdego zabiegu medycyny estetycznej należy się w jakiś sposób przygotować, podobnie jest w tym przypadku. Przed zabiegiem laserowego zamykania naczynek należy zrezygnować z opalania się i stosowania samoopalaczy (na 4 tygodnie przed laseroterapią), picia alkoholu (w dniu zabiegu), i przyjmowania leków i ziół zwiększających wrażliwość na światło. Dobrze jest również pamiętać o tym, że skóra w poddawanej zabiegowi okolicy powinna być wydepilowana – radzą specjaliści z Klinik Ziemlewski. Po zabiegu zaś konieczne jest zrezygnowanie na kilka dni z intensywnego wysiłki fizycznego. Przez miesiąc należy natomiast unikać opalania się (również w solarium) i gorących kąpieli. Przez minimum dwa tygodnie po zabiegu poddany mu obszar powinien być chroniony kremem z wysokim filtrem (SPF 50).
Jakie są przeciwwskazania do zabiegu laserowego zamykania naczynek?
Do takich przeciwwskazań zdaniem dermatologów z Kliniki Ziemlewski należą:
– opalenizna,
– ciąża,
– skłonność do powstawania bliznowców,
– łuszczyca, bielactwo i nowotwory skóry,
– przyjmowanie niektórych rodzajów leków.
Umów się na zabieg laserowego zamykania naczynek i przekonaj się na własnej skórze o tym, jak działa najnowocześniejszy i najskuteczniejszy laser naczyniowy w swojej klasie!
Więcej informacji znajdziesz na stronie: http://klinikiziemlewski.pl/cennik
Artykuł sponsorowany
Źródło zdjęcia: materiały przekazane przez klinikiziemlewski.pl
*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.