Skóra normalna

Skóra normalna to wyjątkowo rzadko spotykany typ skóry – u osób po okresie dojrzewania. Ma ona właściwy poziom lipidów oraz nawilżenia, pory nie są rozszerzone, a koloryt jest jednolity. Zazwyczaj cera taka ma jasną barwę, jest gładka i nie widać na niej żadnych przebarwień. Nie występuje nadmiar produkcji sebum, jej napięcie jest prawidłowe.
To wszystko nie oznacza jednak ,że o skórę normalną nie trzeba dbać. Wręcz przeciwnie – warto utrzymywać taki „skarb” w dobrej kondycji.
Podstawą codziennej pielęgnacji powinien być dokładny demakijaż – przy czym istotne, bny stosować preparaty nieprzesuszające cery (np. płyny dwufazowe do usuwania makijażu oczu, jednocześnie delikatnie natłuszczające). Warto również stosować toniki – aby utrzymywać pH skóry na odpowiednim poziomie oraz łagodzić jej podrażnienia.
Cera normalna nie oznacza oczywiście, że można „odpuścić” sobie jej ochronę przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych i innych. Bezsprzecznie ważne jest stosowanie kremów z filtrem, specjalnej emulsji pod oczy, czy beztłuszczowych kremów z filtrem. Należy oszczędnie korzystać ze słońca, unikać wizyt w solarium, żywności wysoko przetworzonej i modyfikowanej oraz palenia papierosów.
Warto również rozważnie korzystać z kosmetyków do makijażu – to, że ma się cerę normalną nie oznacza, że można bez opamiętania zapychać jej pory podkładami, pudrami i korektorami. Lepiej zdecydować się na lekkie kosmetyki nieobciążające skóry. A raz na tydzień zaaplikować sobie peeling enzymatyczny, maseczkę oczyszczającą, czy odblokowującą pory ziołową „parówkę”.

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 457 741
© Copyright Problemy skóry | Pielęgnacja i zabiegi | Choroby 2021