Plamy na twarzy? Zastosuj laser na przebarwienia!

Zmiany potrądzikowe? Nawracające przebarwienia na twarzy? A może po prostu denerwują Cię piegi? Już dziś możesz pozbyć się tego problemu. Trudno uwierzyć, ale są skuteczniejsze metody usuwania przebarwień niż kremy. Nie będziesz już musiała ukrywać swoich niedoskonałości. Najlepszym sposobem na te kłopoty jest laser! Przekonaj się sama, jak to działa.

Usuń laserem przebarwienia po opalaniu!

Większość z nas latem się opala, jednak łatwo o przesadę. Potem zmagamy się z plamami, często jeszcze długi czas po wakacjach. Eksperci medycyny estetycznej opracowali lepszy sposób na usuwanie szpecących plam. Już nie będziesz musiała wydawać milionów na kosmetyki, by zatuszować “pamiątki z wakacji”. Wystarczy, że umówisz się na laserowe usuwanie przebarwień, które raz na zawsze Ci pomogą. Niewiarygodne, ale prawdziwe.

Co to są przebarwienia skóry?

Najprościej mówiąc są to ciemniejsze plamy od otaczającej jej skóry. Mogą pojawiać się na całym ciele i być różnej wielkości. Powstają w skutek zaburzeń produkcji barwnika w komórkach skóry, czyli melanocytów. Tak jak piegi dodają uroku, tak niestety pozostałe plamy szpecą, szczególnie te na twarzy. Przebarwienia skóry najczęściej pojawiają się na nosie, policzkach, czole, dekolcie oraz dłoniach. W zależności od głębokości zbierania się barwnika rozróżnia się przebarwienia:

  • naskórkowe – piegi, melasma, melanoza Riehla czy plamy soczewicowate;
  • skórne – melanina jest wtedy zgromadzona w makrofagach okołonaczyniowych w warstwie brodawkowej;
  • skórno-naskórkowe.

Najczęstsze przyczyny powstawania przebarwień to:

  • zmiany zapalne skóry, szczególnie przy cerze trądzikowej ze skłonnościami do wyprysków;
  • intensywne promieniowanie UV – nadmierne opalanie, również w solarium;
  • choroby wątroby;
  • niedoczynność nadnerczy;
  • nadczynność tarczycy;
  • działanie substacji fitotoksycznych i fotoalergizujących zawartych w niektórych kosmetykach, lekach oraz mydłach.

Także przyczyną przebarwień na skórze są zmiany hormonalne spowodowane np. ciążą czy stosowaniem doustnej antykoncepcji.

Jak zapobiegać przebarwieniom skóry?

Najważniejsza jest ochrona przed słońcem. Skórę powinno chronić się przed promieniowaniem UVB i UVA odpowiednimi preparatami. Najczęściej stosowane są kremy z filtrami UVA i UVB. Ponad to w słoneczne dni powinno się nosić ubrania, które w odpowiedni sposób osłonią nasze ciało. Istotne jest też unikanie słońca w godzinach około południa. Wtedy ryzyko wystąpienia przebarwień zmniejsza się.

Laserowe usuwanie przebarwień – dlaczego najlepsze?

Laseroterapia jest najskuteczniejszą metodą na pozbycie się przebarwień, zarówno na ciele jak i twarzy. Powód jest bardzo prosty. Laserowe usuwanie plamek nie tylko je usuwa, ale też zapobiega powstawaniu nowych. Poza tym mało kto wie, ale ten typ kuracji też poprawia koloryt skóry, jej napięcie oraz obkurcza poszerzone pory. Po zabiegu nie pozostają blizny, a czas rekonwalescencji jest krótki. Laser można stosować również do usuwania tatuaży i zmian pigmentowych. Więcej o zaletach laserowego usuwania przebarwień możesz przeczytać na Zabiegi laserowe – Klinika Esteticmed

Jednym z najlepszych laserów jest Q-switch Medlite C6. Jak wygląda zabieg tym laserem? Wysyła ultrakrótkie impulsy, które docierają głęboko w skórę. Emitowane światło działa tylko na barwnik. Pozostawia skórę bez uszkodzeń, a to podnosi bezpieczeństwo zabiegu i czyni go nieinwazyjnym. Ponad to fala laserowa, którą wydziela laser Q-Switch, ma 4 długości, co umożliwia usunięcie przebarwień w różnych kolorach. Zabieg laserowego usuwania przebarwień jest właściwie bezbolesny. Podczas terapii może być odczuwalne pieczenie, ale wszystko jest uzależnione od indywidualnej wrażliwości pacjentów.

Schemat laseroterapii i efekty

Laseroterapia nie jest dla każdego. Przeciwwskazania do wykonania zabiegu to:

  • ciąża;
  • świeżo opalona skóra.

Usuwanie przebarwień za pomocą lasera nie jest zabiegiem jednorazowym. Potrzeba minimum 10 serii z przerwami. To wszystko jest spowodowane fizjologią komórek barwnikowych, które odpowiadają za nawroty przebarwień skóry. Pierwsze widoczne efekty uzyskuje się po 3-4 zabiegach. Harmonogram indywidualnie dobiera lekarz.

Więcej o usuwaniu przebarwień skórnych laserem oraz o medycynie estetycznej możesz przeczytać na stronie esteticmed.pl

Artykuł sponsorowany

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: