Oczyszczanie skóry naczynkowej

Oczyszczanie skóry naczynkowej należy do trudnych zadań, gdyż potrafi ona nieprawidłowo reagować nawet na całkiem łagodne czynniki. Podobnie jak innych rodzajów skóry, nie wolno jej myć za pomocą mydła w kostce i zwykłej wody. O wiele lepiej sprawdzi się płyn micelarny, który sprawia, że drobinki makijażu są wręcz automatycznie przyciągane do wacika. Po użyciu takiego kosmetyku, warto ukoić skórę za pomocą wody termalnej.

Preparaty do oczyszczania skóry.

Najpopularniejsze i najlepsze wody pochodzą z Francji. Wodę należy osuszyć miękkim ręcznikiem. Istnieje także mnóstwo preparatów, które służą do oczyszczania skóry, a zawierają wyciągi z kasztanowca bądź rokitnika. Takie preparaty będą pomagały zmniejszyć widoczność naczynek oraz zahamują proces pękania. Nie wolno stosować silnych kosmetyków, takich jak serie przeznaczone do pielęgnacji skóry trądzikowej. Po zakończonym oczyszczaniu warto zastosować krem o działaniu kojącym. Warte polecenia są specjalne kremy do skóry trądzikowej, najlepiej w formie pojemników z pompką.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: