Sposoby ochrony skóry twarzy przed słońcem

Słońce, a dokładnie promienie słoneczne UVA oraz UVB mają znaczący wpływ na skórę człowieka. Może mieć on charakter pozytywny oraz negatywny. Jeżeli chodzi o szkodliwość słońca jest ona niezwykle niebezpieczna dla zdrowia oraz estetyki cery. Dlatego też warto zapoznać się ze sposobami, które pozwolą chronić skórę przed szkodliwym działaniem słońca.

Dlaczego należy chronić skórę przed słońcem?

Słońce ma tak silne zastosowanie, że przenika głęboko do warstw skórnych. Dostaje się w głąb struktur, a mianowicie przez naskórek i skórę właściwą, aż do tkanki podskórnej. Tam dokonuje długotrwałych zmian, których nie da się cofnąć. Dotyczą one dezorganizacji w prawidłowym funkcjonowaniu skóry, a mianowicie wpływają na zaburzenie odporności naskórka wobec działania innych czynników zewnętrznych – wiatru, kosmetyków, zanieczyszczeń. Skóra nie jest wtedy w stanie bronić się przed szkodzącymi impulsami i ulega trwałym uszkodzeniom. Podobnie jest z produkcją kolagenu oraz elastyny, odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność skóry. Promienie słoneczne spowalniają tą aktywność, co wpływa na nieestetyczny wygląd cery. Zaburzenie poprawności funkcjonowania struktur skórnych, wpływa na:

  • przyspieszenie procesu starzenia się skóry
  • obecność poparzeń
  • pojawienie się zaburzeń w pigmentacji i kolorycie cery
  • zwiększenie możliwości zachorowania na nowotwór skóry

Jak skutecznie chronić skórę przed słońcem

Bezpieczna i skuteczna ochrona przeciwsłoneczna  jest możliwa wówczas jeżeli uwzględnimy różne czynniki. Przede wszystkim należy mieć na uwadze to, jak długo jesteśmy narażeni na ekspozycję promieni słonecznych oraz jaki typ cery posiadamy. Pielęgnacja ochronna może wtedy opierać się na zastosowaniu produktów kosmetycznych lub takich, które mają za zadanie działać od środka. Z drugiej strony może odnosić się do czynności, jakich koniecznie trzeba unikać lub wręcz przeciwnie wykonać, aby nie pozwolić, by słońce negatywnie wpłynęło na skórę.

Co zrobić, by ochronić skórę przed słońcem

Przede wszystkim należy unikać słońca w godzinach jego intensywnej ekspozycji. Dotyczy to czasu między godziną  11, a 15. Okres ten jest najbardziej niebezpieczny jeżeli chodzi o moc promieni UVA oraz UVB. Dostają się one do wewnątrz skóry i tam dokonują negatywnych zmian, uszkadzając jej struktury długotrwale.

Ważne jest także, by chronić cerę stosując specjalnie przeznaczone do tego kosmetyki lub produkty. Ich skład opiera się na obecności filtrów o różnym natężeniu, który dobiera się, uwzględniając potrzebę i typ skóry. Ważne jest, by pamiętać o jej nawilżeniu, ponieważ słońce wysusza, a sucha skóra traci na zdrowiu i estetycznym wyglądzie. Skórę najlepiej nawadniać po opalaniu, natomiast w trakcie lub przed aplikować na jej powierzchnię specjalnie dobrane kremy z filtrami SPF.

La Roche – Posay w gamie produktów, jakie przeznaczone są do ochrony skóry przed słońcem, posiada specjalny krem łagodzący słoneczne podrażnienia – Posthelios. Preparat ten doskonale sprawdza się, jako kosmetyk kojący delikatne poparzenia. Pozostawia uczucie przyjemnego chłodu, który umożliwia pozbycie się słonecznego zaczerwienienia. Krem testowany dermatologicznie jest przyjazny nawet dla skóry wrażliwej. Pomimo tego, iż jest aplikowany bezpośrednio na powierzchnię skóry ma bogate zastosowanie, jeżeli chodzi o wpływ na przywrócenie poprawności funkcjonowania jej wewnętrznych struktur. Należy jednak pamiętać, iż ochronna pielęgnacja skóry nie może bazować wyłącznie na środkach, które stosuje się po opalaniu. Warto zadbać o cerę kompleksowo, a w tym celu wykorzystać kremy z filtrami. Znajdziesz je na stronie:  http://www.laroche-posay.pl/produkty/potrzeby/Ochrona-sk%C3%B3ry-przed-s%C5%82o%C5%84cem-cnd1123.aspx.

Artykuł sponsorowany

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: