Jak zapobiegać powstawaniu opryszczki wargowej?

Jak zapobiegać powstawaniu opryszczki wargowej?

Opryszczka wargowa jest w stanie spędzić sen z powiek wielu osobom, które cierpią na tę nawracającą chorobę. Większość z nich już w dzieciństwie została zarażona wirusem HSV1, który pozostaje w organizmie i aktywuje się w dogodnych dla siebie (niekoniecznie dla nas) sytuacjach. Zapobieganie opryszczce jest bardzo trudne, jednak istnieje kilka sposobów, które warto poznać. Jeżeli Państwo także zastanawiają się, jak zapobiec powstawaniu opryszczki, zachęcamy do poznania kilku metod, z których z pewnością uda się wybrać odpowiednią dla każdego.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Wiadomo, że pewnych rzeczy nie da się uniknąć, jednak lepiej jest zapobiegać niż później leczyć. Opryszczka to choroba, która oprócz nieestetycznego wyglądu wiąże się ze świądem oraz bólem, który potrafi skutecznie utrudnić życie. Warto wiedzieć, że przenosi się drogą kropelkową, dlatego niewiele trzeba, aby złapać wirusa i zarazić się opryszczką. Zwykle wystarczy jeden pocałunek, a nawet użycie tego samego naczynia lub sztućców, co osoba chora. Właśnie dlatego najważniejszym środkiem ostrożności jest częste mycie rąk, szczególnie podczas przebywania w towarzystwie osoby chorej. Bardzo ważne jest również używanie osobnego ręcznika do twarzy, nie zwilżanie śliną szkieł kontaktowych, a także mycie szklanek i kubków w gorącej wodzie z detergentem.

Mimo wszystko się nie udało…

Jeżeli mimo starań nie udało Ci się ustrzec przed powstaniem opryszczki, mamy dla Ciebie kilka sprawdzonych sposobów na skuteczną walkę z tą chorobą. Podstawą jest robienie okładów na przykład z miodu lub melisy, które wykazują działanie przeciwwirusowe. Innym pomysłem jest leczenie opryszczki przy pomocy mentolowej pasty do zębów. Mentol ma bowiem działanie łagodzące oraz odkażające. Powszechnie wiadomo, że czosnek oraz cebula nazywane są domowymi antybiotykami. Sprawdzają się również w przypadku opryszczki, do której należy przyłożyć surowy plasterek jednego z nich. Domowe sposoby, które przekazywane są z dziada pradziada, często nie znajdują jednak pokrycia w rzeczywistości.

Co robić, kiedy wszystkie z podanych metod zawodzą? Wtedy warto sięgnąć po sprawdzone środki znanych marek, które cieszą się dużym uznaniem wśród klientów. Jednym z chętniej wybieranych specyfików są niewidoczne plasterki od  www.compeed.pl , które zmniejszają ryzyko zarażenia, a także łagodzą ból i pozwalają na szybszy powrót do zdrowia osobie już zarażonej. Ponadto nie rzucają się w oczy, co jest ich niewątpliwym atutem.

Tekst sponsorowany

Tagi:

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 457 741
© Copyright Problemy skóry | Pielęgnacja i zabiegi | Choroby 2021