Skóra mieszana

Skóra mieszana stanowi połączenie dwóch różnych typów – suchej oraz tłustej. Występuje głównie na twarzy. Zazwyczaj cera jest tłusta w tzw. strefie T (broda, nos, czoło) a sucha na policzkach. Bardzo ważne jest to, aby w odpowiednim momencie zdać sobie sprawę z „wyjątkowości” tego typu cery. Jest to bowiem kluczowe przy stosowaniu dalszej pielęgnacji.
W strefie T przejawia więc tendencje do przetłuszczania się, nadmiernej produkcji sebum, zaskórników i wyprysków, z kolei na policzkach – występują objawy charakterystyczne dla cery suchej.
Skóra jest mieszana, kiedy gospodarka hydrolipidowa naskórka jest zakłócona, a gruczoły łojowe wykazują nierównomierną aktywność. Ujawnia się ona przeważnie po 20 roku życia.
Pielęgnacja cery mieszanej jest dość kłopotliwa, wymaga bowiem połączenia kosmetyków (i zabiegów) zarówno dla cery suchej jak i tłustej.
Dobrze jest stosować na całej twarzy kosmetyków nawilżających i odżywczych (ale lekkich), natomiast osobno stosować kosmetyki ochronne i regenerujące (na elementy suche) oraz normalizujące i matujące (strefa T).
Oczywiście współcześnie dostępne są również preparaty przeznaczone dla cery mieszanej, a gabinety kosmetyczne również oferują zabiegi dla niej przeznaczone. Sprowadzają się one do stosowania preparatów hamujących łojotok w obszarach tłustych, do zabiegów zwężających pory oraz złuszczających, ale też do odżywiania i ochraniania suchych partii.

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 457 741
© Copyright Problemy skóry | Pielęgnacja i zabiegi | Choroby 2022