Skóra trądzikowa

Dzieci najczęściej nie mają większych problemów z cerą. Gdy wchodzą w wiek dojrzewania, sytuacja diametralnie się zmienia. Skóra trądzikowa jest tłusta i ma skłonność do powstawania zmian – czyli pryszczy. Występuje niemal u każdego nastolatka, jednak każda osoba będzie miała inne nasilenie objawów. Najgorsze co można zrobić przy skórze trądzikowej, to zajmowanie się wyciskaniem bieżących zmian, bez zapobiegania ich powstawaniu.

Oczyszczanie skóry.

Podstawą pielęgnacji cery trądzikowej jest jej oczyszczanie. Cera trądzikowa zwykle nie ma problemów z alergiami oraz z nadmiernym ściągnięciem po umyciu. Ma nadmierną warstwę lipidową, dlatego nie straszna jej nawet bardzo niska temperatura. Cera trądzikowa może mieć za to problemy z przesuszeniem, zwłaszcza jeśli stosujemy dużo preparatów o działaniu oczyszczającym. W takim przypadku konieczne będzie połączenie terapii oczyszczającej z kremami nawilżającymi. Dobre kremy na trądzik zawierają substancje nawilżające oraz mają działanie delikatnie keratolityczne.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: