Charakterystyka typów skóry

Bez znajomości swojego typu skóry, nie jest możliwa jej odpowiednia pielęgnacja. Można go rozpoznać na podstawie testu wyboru, jednak lepszą metodą będzie profesjonalna ocena u kosmetyczki. Każdy z typów skóry powinien być pielęgnowany w inny sposób. Najprostsza jest pielęgnacja cery normalnej – gdyż zniesie ona najwięcej. Niewiele z pań ma szczęście posiadać cerę normalną, dlatego warto skupić się na pozostałych rodzajach skóry – suchej, normalnej i mieszanej.

Rodzaje skóry.

Cera sucha wymaga ciągłego nawilżania, gdyż towarzyszą jej ciągłe problemy z przesuszeniem. Ma zbyt małą warstwę łojową, dlatego jest narażona na alergeny. Skóra sucha się szybko starzeje. Skóra trądzikowa nie jest wrażliwa na mróz i inne czynniki, natomiast wygląda niekorzystnie z powodu błyszczenia się. Powstają na niej zmiany trądzikowe. Z uwagi na to, że występuje raczej w młodym wieku, starsze panie mają problemy z cerą mieszaną, która łączy w sobie jeden i drugi typ cery. Skóra sucha występuje na policzkach, natomiast tłusta na nosie i brodzie.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: