Oczyszczanie skóry mieszanej

Oczyszczanie skóry mieszanej jest szczególnie trudne, gdyż preparaty stosowane na obszar narażony na trądzik, mogą podrażniać cerę suchą na policzkach. Z tego powodu raczej trudno znaleźć preparat oznaczony jako służący do oczyszczania skóry mieszanej. Warto w tym celu używać delikatnych środków, które będą pomocne także przy trądziku. Stosujemy je w niewielkiej ilości i szybko zmywamy, gdy skóra jest już oczyszczona.

Kremy nawilżające i tłuste.

Po takim zabiegu należy na policzki użyć kremu nawilżającego lub półtłustego, który sprawi, że taki zabieg nie będzie szokiem dla wrażliwej skóry. Skóra mieszana może być także znacznie bardziej „unormowana”, w takim przypadku pojawia się jedynie niewielkie przetłuszczanie w miejscach trądzikowych. W takim przypadku można stosować preparaty do skóry suchej – takie jak mleczka do oczyszczania, czy też płyny micelarne, a poważne oczyszczanie nie będzie konieczne. Następnie warto użyć kremu do skóry o działaniu nawilżającym, który nie będzie zatykał porów skóry i dokładnie ją odżywi.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: