Soczewki multifokalne Acuvue

Po czterdziestym roku życia u wielu osób może pojawić się problem z właściwą akomodacją oka, nazywany prezbiopią. Specjalnie dla nich na rynku pojawiły się nowe soczewki multifokalne Acuvue, nazywane też progresywnymi, pozwalające na poradzenie sobie z tą wadą wzroku. Polecamy: https://www.acuvue.pl/1-day-acuvue-moist-multifocal 

Czym jest prezbiopia?

Prezbiopia jest wadą wzroku objawiającą się dyskomfortem w dostrzeganiu zarówno bliższych, jak i dalszych przedmiotów, osób i innych szczegółów krajobrazu. Wymaga więc specjalnych soczewek, pozwalających na korygowanie dali i bliży – stąd wcześniej częsta konieczność używania innych okularów korygujących do czytania i innych do widzenia „ogólnego” lub szkieł dzielonych na pół, których górna część umożliwiała wyraźne patrzenie w dal, a dolna –  czytanie z bliska książek, gazet i innych materiałów drukowanych. Dzięki rozwojowi technologii produkcji soczewek kontaktowych, osoby z prezbiopią mają teraz możliwość korygowania wzroku także przy ich pomocy, zyskując więcej komfortu w codziennym funkcjonowaniu.

Jak zbudowane są soczewki multifokalne?

Soczewki multifokalne mają odmienną moc w górnej i dolnej części, dopasowaną do potrzeb osoby cierpiącej na presbiopię. Dolna część soczewki jest na ogół mocniejsza, górna – pozwala na wyraźne widzenie w dzień. Krzywizny sferyczne soczewki pozwalają oku samodzielnie dopasować się do nich tak, aby w pełni wyraźnie widzieć zarówno oddalone przedmioty, jak i wygodnie czytać drobny druk. Nie wymaga to specjalnego wysiłku, a poprawa komfortu życia jest nieporównywalna z okularami, których gorączkowe szukanie staje się częstym elementem życia osób z prezbiopią. Przy ich dobieraniu warto skonsultować się z okulistą, który najlepiej dobierze nam nie tylko ilość dioptrii, ale także tak zwaną addycję – dodatek korygujący widzenie do bliży i dali.

Kto powinien zdecydować się na soczewki multifokalne Acuvue? Soczewki multifokalne Acuvue dostępne są jako jednodniowe soczewki wyjątkowo wygodne w przypadku osób, które nie chcą zawracać sobie głowy ich pielęgnacją i dbaniem o codzienny rytuał umieszczania ich w specjalnym pojemniku. Są polecane specjalnie dla osób, które chcą sprawdzić, jak będzie im się funkcjonowało na co dzień z soczewkami kontaktowymi, zależy im na łatwości zakładania i zdejmowania i cenią sobie komfort życia. Poza soczewkami multifokalnymi dla osób mających problemy z wadami krótkowzroczności lub dalekowzroczności, dostępne są także soczewki przeznaczone dla osób cierpiących na astygmatyzm, dzięki którym ich problem może zostać rozwiązany znacznie prostszym niż do tej pory sposobem.

Tekst sponsorowany