Soczewki multifokalne Acuvue

Po czterdziestym roku życia u wielu osób może pojawić się problem z właściwą akomodacją oka, nazywany prezbiopią. Specjalnie dla nich na rynku pojawiły się nowe soczewki multifokalne Acuvue, nazywane też progresywnymi, pozwalające na poradzenie sobie z tą wadą wzroku. Polecamy: https://www.acuvue.pl/1-day-acuvue-moist-multifocal 

Czym jest prezbiopia?

Prezbiopia jest wadą wzroku objawiającą się dyskomfortem w dostrzeganiu zarówno bliższych, jak i dalszych przedmiotów, osób i innych szczegółów krajobrazu. Wymaga więc specjalnych soczewek, pozwalających na korygowanie dali i bliży – stąd wcześniej częsta konieczność używania innych okularów korygujących do czytania i innych do widzenia „ogólnego” lub szkieł dzielonych na pół, których górna część umożliwiała wyraźne patrzenie w dal, a dolna –  czytanie z bliska książek, gazet i innych materiałów drukowanych. Dzięki rozwojowi technologii produkcji soczewek kontaktowych, osoby z prezbiopią mają teraz możliwość korygowania wzroku także przy ich pomocy, zyskując więcej komfortu w codziennym funkcjonowaniu.

Jak zbudowane są soczewki multifokalne?

Soczewki multifokalne mają odmienną moc w górnej i dolnej części, dopasowaną do potrzeb osoby cierpiącej na presbiopię. Dolna część soczewki jest na ogół mocniejsza, górna – pozwala na wyraźne widzenie w dzień. Krzywizny sferyczne soczewki pozwalają oku samodzielnie dopasować się do nich tak, aby w pełni wyraźnie widzieć zarówno oddalone przedmioty, jak i wygodnie czytać drobny druk. Nie wymaga to specjalnego wysiłku, a poprawa komfortu życia jest nieporównywalna z okularami, których gorączkowe szukanie staje się częstym elementem życia osób z prezbiopią. Przy ich dobieraniu warto skonsultować się z okulistą, który najlepiej dobierze nam nie tylko ilość dioptrii, ale także tak zwaną addycję – dodatek korygujący widzenie do bliży i dali.

Kto powinien zdecydować się na soczewki multifokalne Acuvue? Soczewki multifokalne Acuvue dostępne są jako jednodniowe soczewki wyjątkowo wygodne w przypadku osób, które nie chcą zawracać sobie głowy ich pielęgnacją i dbaniem o codzienny rytuał umieszczania ich w specjalnym pojemniku. Są polecane specjalnie dla osób, które chcą sprawdzić, jak będzie im się funkcjonowało na co dzień z soczewkami kontaktowymi, zależy im na łatwości zakładania i zdejmowania i cenią sobie komfort życia. Poza soczewkami multifokalnymi dla osób mających problemy z wadami krótkowzroczności lub dalekowzroczności, dostępne są także soczewki przeznaczone dla osób cierpiących na astygmatyzm, dzięki którym ich problem może zostać rozwiązany znacznie prostszym niż do tej pory sposobem.

Tekst sponsorowany

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 457 741
© Copyright Problemy skóry | Pielęgnacja i zabiegi | Choroby 2022