Problemy skóry trądzikowej dojrzałych kobiet

Współcześnie, coraz więcej kobiet po 20 roku życia, ma problemy z tzw. skórą trądzikową. Chociaż okres dorastania mają już dawno za sobą, to w dalszym ciągu na ich twarzach pojawiają się brzydkie zmiany. Jak radzić sobie z takim problemem?
Zdaniem lekarzy dermatologów, coraz więcej pacjentek po okresie dorastania, skarży się na uporczywy trądzik, który towarzyszy im nawet dojrzałym już wieku. Zdarza się również tak, że kobieta która nigdy wcześniej nie miała większych problemów z nieestetycznymi krostami, nagle odkrywają je na swojej twarzy. Przyczyną zmian skórnych mogą być czynniki środowiskowe (zmiana klimatu, zanieczyszczenia środowiska), zła dieta, choroba (zwykle wynikająca z zaburzeń gospodarki hormonalnej), a także ogólne warunki życiowe, takie jak silny stres.
Zwalczanie problemu dojrzałej skóry trądzikowej, najlepiej rozpocząć od wizyty u lekarza dermatologa. Pomoże on dobrać zestaw odpowiednich dla danego typu cery kosmetyki pielęgnacyjne, a jeśli będzie taka potrzeba, zastosuje także odpowiednią terapię farmakologiczną. Najważniejsza jest jednak systematyka pielęgnacji twarzy i zmiana nawyków żywieniowych, ponieważ oczyszczanie skóry, najlepiej rozpocząć „od środka”.
Eliminacja toksyn z organizmu, pomaga nie tylko łagodzić objawy trądziku, ale i usprawnić funkcjonowanie całego organizmu. Nie należy jednak zapominać, że skóra wymaga codziennego, starannego oczyszczania. Mleczko do demakijażu pomaga usunąć makijaż, jednak nie eliminuje zanieczyszczeń i bakterii. Co więcej, dokładny demakijaż wymaga użycia odpowiednich środków myjących.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: