Oczyszczająca siła kwasów

To coraz popularniejszy zabieg kosmetyczny, jaki wykonywany jest w zdecydowanej większości dobrych salonów kosmetycznych. Złuszczanie martwego naskórka za pomocą peelingu przy użyciu różnego typu kwasów, zapewnia dogłębne oczyszczanie skóry, a także lepsze wchłanianie substancji odżywczych pochodzących z kremów i preparatów pielęgnacyjnych.
Profesjonalnie przeprowadzone oczyszczanie skóry (zarówno twarzy, dekoltu, jak i ciała) za pomocą specjalnych kwasów, jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Ważne jest jednak by cały zabieg wykonywany był przez doświadczoną kosmetyczkę, za pomocą sprawdzonych i odpowiednio dobranych do typu cery preparatów. W trakcie takiego peelingu, martwa warstwa naskórka zostaje starannie złuszczona, ponieważ kwasy skutecznie rozluźnią wiązania pomiędzy komórkami martwego naskórka. W ten sposób usuwa się martwy naskórek, odblokowuje pory, a także pozbywa zanieczyszczeń. Peeling chemiczny sprawia, że skóra staje się wyjątkowo czysta i gładka.
Po tak dogłębnym i starannym oczyszczaniu skóry twarzy, warto zastosować kurację nawilżającą i odżywczą dla skóry. Wówczas wszystkie składniki aktywne z preparatów pielęgnacyjnych, będę mogły głęboko wnikać w niżej położone komórki, zapewniając im odpowiednie nawodnienie.
Zabieg tego typu, zalecany jest w szczególności dla osób zmagających się z: trądzikiem, łojotokiem, przebarwieniami, zarówno pierwszymi zmarszczkami, jaki i głębokimi bruzdami, bliznami, a także problemem szarej i zmęczonej cery. To co najważniejsze, można go wykonywać przy każdym typie skóry, ponieważ dostępne są kwasy różnego pochodzenia i o różnej sile oddziaływania.
Pamiętajmy jednak, że do oczyszczania chemicznego należy się odpowiednio przygotować. Nie mniej ważna jest odpowiednia pielęgnacja także po wykonanym zabiegu. Jeszcze przed zabiegiem, należy stosować specjalne kremy, które zawierają m.in. kwas migdałowy, retinowy lub glikolowy. W ten sposób skóra będzie lepiej przygotowana do zabiegu, a jego efekty o wiele bardziej zadowalające. Po zabiegu skóra staje się niezwykle delikatna i wrażliwa, dlatego też przez przynajmniej 4 tygodnie konieczne jest stosowanie kremu z wysokim filtrem przeciw promieniowaniu UVA i UVB.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: