Oczyszczanie skóry w ciąży

Ciąża to okres życia, w którym należy zwracać szczególną uwagę na używane preparaty do pielęgnacji ciała. To samo tyczy się środków do oczyszczania twarzy. Niektóre z nich są niedozwolone, gdyż mogą przenikać do łożyska i szkodzić dziecku. W czasie ciąży warto stosować oczyszczanie skóry za pomocą środków ziołowych. Wyciągi z takich ziół jak melisa, rumianek czy nagietek nie zaszkodzą dziecku i odpowiednio nawilżą skórę. Zioła przygotowujemy zgodnie z instrukcją na opakowaniu.

Maseczki i mikrodermabrazja.

Twarz staje się rozjaśniona i pozbawiona zmian trądzikowych. Świetnie sprawdzają się także maseczki owocowe, które działają jak naturalny peeling. Także mikrodermabrazja nie powoduje nic złego, jeśli chodzi o rozwój dziecka, dlatego na ten zabieg można udać się do kosmetyczki, bądź przeprowadzić go w domu. Nie wolno za to używać peelingów z kwasami owocowymi o dużym stężeniu. Jeśli masz jakieś wątpliwości co do tego, czy dany zabieg można wykonać, lepiej zapytaj się lekarza specjalisty oraz dermatologa, którzy podejmą odpowiednią decyzję.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: