Zaaplikuj tampon i ciesz się życiem nawet w „te dni”!

Natracare z Unsplash
Natracare z Unsplash

Co gwarantuje kobietom najlepszą ochronę podczas „tych dni”? Podpaska czy tampon? Odpowiedzi są zróżnicowane – każda kobieta dopasowują ochronę do swoich indywidualnych potrzeb. Dziś jednak większość z nich decyduje się na tampony.

Dlaczego kobiety wybierają tampony?

Tampony mają wiele zalet. Przede wszystkim są bardziej higieniczne i nie stosuje się ich do użytku zewnętrznego. Zdecydowanie największym atutem tamponów jest komfort, który zapewniają – dobrze zaaplikowany tampon jest nieodczuwalny! Wygoda, jaką zapewnia przez cały dzień nie może równać się z niczym. Używając tamponów, podczas okresu można zarówno ubrać obcisłą, elegancką sukienkę, nie bojąc się, że „coś nam będzie wystawać”, albo na przykład bez problemu pójść na basen, czy w wakacje bez skrępowania popływać w morzu.

Jakie tampony wybierać?

Wybór tamponów powinien być uzależniony od obfitości krwawienia. Im obfitszy, tym bardziej chłonne tampony należy stosować. O tym jak bardzo tampony są chłonne, świadczy liczba kropelek na ich opakowaniu – im ich więcej, tym chłonniejszy jest tampon. Wiadomo, że te bardziej chłonne będziemy stosować na pewno na początku miesiączki, kiedy to krwawienie jest intensywniejsze. W kolejnych dniach, kiedy słabnie, możemy stosować mniejsze, mniej chłonne tampony. Łatwe w użyciu, cieszące się sporą sympatią kobiet są również tampony z aplikatorem.

Tampon z aplikatorem – nie taki diabeł straszny…

Tampon z aplikatorem budzi delikatne przerażenie, bo brzmi skomplikowanie. Niemniej jednak aplikacja takiego tamponu wcale nie jest trudniejsza! Ba! Jest o wiele szybsza, łatwiejsza i bardziej komfortowa, zwłaszcza jeżeli przyjdzie wymieniać nam tampon w mniej higienicznych niż nasze domowe warunkach.

Aplikator zbudowany jest z dwóch, tekturowych rurek. Obie o różnej średnicy – jedna większa, druga mniejsza. W tej drugiej znajduje się tampon. Aplikator działa tak, jak strzykawka, a zatem mniejszą rurkę trzeba wcisnąć w większą. Następnie rozchylić wargi pochwy, umieścić tampon przy jej wejściu, delikatnie włożyć aplikator do środka i… po prostu nacisnąć! Aplikator ma śliskie i gładkie ścianki, dlatego zamieszczenie tamponu w pochwie nie stanowi najmniejszego problemu. Jeżeli mniejsza rurka w całości schowa się w większej, masz pewność, że tampon został wprowadzony odpowiednio głęboko. Taki tampon usuwamy jak każdy – poprzez pociągnięcie za sznureczek.

Kiedy usunąć tampon?

To zależy od obfitości krwawienia. Higienicznym jest, aby wymienić tampon co cztery godziny, a na pewno nie dłużej niż po ośmiu.

https://www.myob.pl

Tekst partnera

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: