Zadbaj o swoje dłonie

Sucha skóra dłoni i towarzyszące jej uczucie ściągnięcia oraz brak elastyczności powoduje znaczny dyskomfort. Gdy do tych dolegliwości dojdzie jeszcze świąd skóry, pieczenie lub pękanie czujesz się z tym bardzo źle. Dłonie to przecież podstawa funkcjonowania, a także Twoja wizytówka. Kondycja dłoni świadczy o Tobie, o stylu życia, jaki prowadzisz. Zadbane dłonie zawsze podnoszą atrakcyjność i odejmują lat.

Pojawienie się objawów przesuszenia skóry dłoni oznacza, że warstwa rogowa naskórka uległa uszkodzeniu i nie funkcjonuje jako skuteczna bariera, która chroni przed urazami i zapobiega utracie wody. O szorstkie i spierzchnięte dłonie powinieneś się zatroszczyć i dobrać odpowiednie preparaty pielęgnacyjne, które nawilżą i zregenerują skórę. Kserozy, czyli suchości skóry występującej w obrębie nóg, rąk lub całego ciała, nie wolno w żadnym wypadku lekceważyć, ponieważ może nie być jedynie przejściową dolegliwością, ale objawem przewlekłej choroby, jakim jest atopowe zapalenie skóry.

Przyczyny suchej skóry dłoni mogą być różne, zależą od środowiska, w którym żyjemy, oraz od prowadzonego stylu życia. Nadmierną suchość skóry może spowodować częste mycie rąk nieodpowiednimi środkami, kontakt z substancjami chemicznymi, skrajne temperatury lub oddziaływania czynników atmosferycznych, czyli mroźnej i wietrznej pogody albo piekącego słońca. Na kondycję skóry negatywny wpływ ma również przebywanie w zanieczyszczonym środowisku oraz bierne i czynne palenie papierosów. Sucha skóra może pojawić się także w następstwie działania czynników endogennych, takich jak ogólny stan zdrowia, dieta, wiek lub stres.

Dowiedz się więcej: https://www.neutrogena.com.pl/bad-piekna/sucha-skora/

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 457 741
© Copyright Problemy skóry | Pielęgnacja i zabiegi | Choroby 2021