Dobry i intensywnie nawilżający krem do twarzy dla przesuszonej skóry. Zobacz, co powinien zawierać!

Cera, która posiada skłonności do przesuszania, wymaga od nas szczególnej ochrony oraz specjalistycznej pielęgnacji. Jest to taki typ cery, przy którym należy pamiętać nie tylko o dokładnym nawilżaniu twarzy, ale też odżywianiu i ochronie przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. A to wszystko są w stanie zapewnić skórze odpowiednio dobrane składniki kremu do twarzy. Zobacz, jak powinien wyglądać skład nawilżającego kremu do twarzy, by mógł on przynieść ukojenie przesuszonej i odwodnionej skórze!

Cera sucha – charakterystyka

Cera sucha jest takim typem cery, który może sprawiać bardzo dużo problemów w codziennej pielęgnacji. Posiada ona bardzo duże skłonności nie tylko do przesuszania, ale też łuszczenia i pieczenia (w szczególności na policzkach). Ze względu na cienką warstwę lipidową na suchej skórze, jest ona najbardziej narażona na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, a tym samym posiada największe tendencje do szybkiego starzenia się w wyniku m.in. działania promieniowania słonecznego. Dlatego tak ważne jest to, by zapewnić skórze nie tylko dogłębne nawilżanie i odżywianie każdego dnia, ale też skuteczną ochronę przed czynnikami zewnętrznymi – w ten sposób będzie ona dokładnie zabezpieczona przed różnorodnymi uszkodzeniami.

Silnie nawilżający krem do twarzy

Silne i dogłębne nawilżanie skóry – to podstawowa funkcja, jaką powinien pełnić nasz krem do suchej i odwodnionej skóry twarzy. Tylko w ten sposób zapewnimy jej odpowiednią ochronę przed zaczerwienieniem, szorstkością czy pieczeniem. Nie możemy zapomnieć o tym, by w tym przypadku zadbać również o jej systematyczne natłuszczanie i odżywianie, by wzmocnić jej odporność przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. W związku z tym stosowany przez nas krem do twarzy powinien być bogaty nie tylko w nawilżającą glicerynę, ale też witaminy i składniki natłuszczające np. masło kartite. Pamiętajmy, że dobry nawilżający krem do twarzy jest w stanie przyczynić się do wyraźnej poprawy kondycji naszej skóry i zapobiec jej nadmiernemu przesuszaniu w przyszłości.

Mocno nawilżający krem do twarzy Mixa – idealny dla suchej cery!

Szukając odpowiedniego dla kremu do twarzy dla przesuszonej, a jednocześnie wrażliwej skóry, warto zwrócić uwagę na ofertę kosmetyków Mixa, które zostały idealnie dostosowane do potrzeb suchej i nadwrażliej skóry twarzy. Na szczególną uwagę zdecydowanie zasługuje bogaty krem nawilżający do twarzy Mixa, którego skład został wzbogacony gliceryną oraz masłem karite, by dogłębnie nawilżać skórę, a także zapobiec procesowi nadmiernej utraty wody przez naskórek. Jest to krem do twarzy, który zyskał wiele pozytywnych recenzji od kobiet zmagających się na co dzień z problemami skóry suchej i wrażliwej – doskonale ją nawilża i odżywia, ale przy tym jest dla niej łagodny i redukuje powstałe na jej powierzchni podrażnienia oraz zaczerwienienia.

Zabezpiecz swoją skórę na zimę i lato!

Zdecydowanie najniebezpieczniejszymi porami roku dla skóry suchej i wrażliwej są zima i lato. Mróz oraz silny wiatr w zimowe dni to najczęstsza przyczyna nadmiernego przesuszania i łuszczenia się skóry, przez co w następnej kolejności staje się ona zaczerwieniona i piekąca. Podobnie działają na nie promienie słoneczne, z tą jednak różnicą, że słońce (przy bardzo cienkiej warstwie lipidowej naskórka) jest w stanie tworzyć na twarzy również głębokie zmarszczki i przyspieszać cały proces starzenia się skóry. Dlatego bardzo ważne jest to, by w zimę w naszym kremie znalazły się dodatkowe substancje nawilżające, zaś w lato filtry ochronne przed promieniowaniem UV.

Tekst sponsorowany