Dobry i intensywnie nawilżający krem do twarzy dla przesuszonej skóry. Zobacz, co powinien zawierać!

Content Pixie z Unsplash
Content Pixie z Unsplash

Cera, która posiada skłonności do przesuszania, wymaga od nas szczególnej ochrony oraz specjalistycznej pielęgnacji. Jest to taki typ cery, przy którym należy pamiętać nie tylko o dokładnym nawilżaniu twarzy, ale też odżywianiu i ochronie przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. A to wszystko są w stanie zapewnić skórze odpowiednio dobrane składniki kremu do twarzy. Zobacz, jak powinien wyglądać skład nawilżającego kremu do twarzy, by mógł on przynieść ukojenie przesuszonej i odwodnionej skórze!

Cera sucha – charakterystyka

Cera sucha jest takim typem cery, który może sprawiać bardzo dużo problemów w codziennej pielęgnacji. Posiada ona bardzo duże skłonności nie tylko do przesuszania, ale też łuszczenia i pieczenia (w szczególności na policzkach). Ze względu na cienką warstwę lipidową na suchej skórze, jest ona najbardziej narażona na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, a tym samym posiada największe tendencje do szybkiego starzenia się w wyniku m.in. działania promieniowania słonecznego. Dlatego tak ważne jest to, by zapewnić skórze nie tylko dogłębne nawilżanie i odżywianie każdego dnia, ale też skuteczną ochronę przed czynnikami zewnętrznymi – w ten sposób będzie ona dokładnie zabezpieczona przed różnorodnymi uszkodzeniami.

Silnie nawilżający krem do twarzy

Silne i dogłębne nawilżanie skóry – to podstawowa funkcja, jaką powinien pełnić nasz krem do suchej i odwodnionej skóry twarzy. Tylko w ten sposób zapewnimy jej odpowiednią ochronę przed zaczerwienieniem, szorstkością czy pieczeniem. Nie możemy zapomnieć o tym, by w tym przypadku zadbać również o jej systematyczne natłuszczanie i odżywianie, by wzmocnić jej odporność przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. W związku z tym stosowany przez nas krem do twarzy powinien być bogaty nie tylko w nawilżającą glicerynę, ale też witaminy i składniki natłuszczające np. masło kartite. Pamiętajmy, że dobry nawilżający krem do twarzy jest w stanie przyczynić się do wyraźnej poprawy kondycji naszej skóry i zapobiec jej nadmiernemu przesuszaniu w przyszłości.

Mocno nawilżający krem do twarzy Mixa – idealny dla suchej cery!

Szukając odpowiedniego dla kremu do twarzy dla przesuszonej, a jednocześnie wrażliwej skóry, warto zwrócić uwagę na ofertę kosmetyków Mixa, które zostały idealnie dostosowane do potrzeb suchej i nadwrażliej skóry twarzy. Na szczególną uwagę zdecydowanie zasługuje bogaty krem nawilżający do twarzy Mixa, którego skład został wzbogacony gliceryną oraz masłem karite, by dogłębnie nawilżać skórę, a także zapobiec procesowi nadmiernej utraty wody przez naskórek. Jest to krem do twarzy, który zyskał wiele pozytywnych recenzji od kobiet zmagających się na co dzień z problemami skóry suchej i wrażliwej – doskonale ją nawilża i odżywia, ale przy tym jest dla niej łagodny i redukuje powstałe na jej powierzchni podrażnienia oraz zaczerwienienia.

Zabezpiecz swoją skórę na zimę i lato!

Zdecydowanie najniebezpieczniejszymi porami roku dla skóry suchej i wrażliwej są zima i lato. Mróz oraz silny wiatr w zimowe dni to najczęstsza przyczyna nadmiernego przesuszania i łuszczenia się skóry, przez co w następnej kolejności staje się ona zaczerwieniona i piekąca. Podobnie działają na nie promienie słoneczne, z tą jednak różnicą, że słońce (przy bardzo cienkiej warstwie lipidowej naskórka) jest w stanie tworzyć na twarzy również głębokie zmarszczki i przyspieszać cały proces starzenia się skóry. Dlatego bardzo ważne jest to, by w zimę w naszym kremie znalazły się dodatkowe substancje nawilżające, zaś w lato filtry ochronne przed promieniowaniem UV.

Tekst sponsorowany

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: