Trądzik objawy

Najpowszechniej występującą chorobą skóry jest trądzik. Jego objawy są łatwe do rozpoznania nawet przez osoby bez wykształcenia medycznego. Trądzik powoduje, że skóra przybiera nieprzyjemny wygląd. Zmiany trądzikowe wyglądają jak czerwone punkty wypełnione ropą. Gdy zmian jest bardzo dużo, mogą się zlewać w skupiska. Niektóre ze zmian mają czarne bądź brązowe punkciki – wiąże się to z odkładaniem się melaniny w zmianach oraz z nagromadzeniem metabolitów bakterii.

Niekorzystny wygląd.

Gdy trądzik nie ma charakteru zapalnego, zmiana będzie zakończona białą główką. Młode osoby często wyduszają takie zmiany, co powoduje wtórne zakażenie skóry. Zmiany występują w specyficznych miejscach – na czole, nosie oraz dolnej szczęce. Gdy stan chorego jest poważny, zmiany rozprzestrzeniają się na klatkę piersiową i plecy. Nie mają poważniejszych konsekwencji poza uczuciem rozpierania skóry, niekorzystnym wyglądem oraz złym wpływem na samopoczucie chorego. Najczęściej mijają po okresie dojrzewania bez pozostawiania blizn.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: