Zastosowanie wody termalnej w kosmetykach

Nie od dzisiaj wiadomo, że woda to nasze źródło życia. Sama w sobie stanowi o nas, dodaje nam urody i sprawia, że czujemy się po prostu wyśmienicie. Sięgając po wody termalne rozpieszczamy naszą skórę i dostarczamy jej najprostszego luksusu, który zaowocuje piękną, zdrowo wyglądającą i młodą cerę. Bynajmniej nie są one wynalazkiem naszych czasów, doceniano je już w starożytności, kiedy to słynne królowe zlewały się ich mgiełką. Ich szerokie zastosowanie znalazło swoje miejsce w nowoczesnej kosmetologii, która w preparatach najnowszej generacji zawiera znaczne jej ilości.

Zbawienne wody termalne

Należą do naturalnych wód mineralnych znajdujących się głęboko pod ziemią w idealnie czystych i bogatych w związki odżywcze miejscach, w których temperatura jest wyższa aniżeli temperatura powietrza. Wody podziemne występują praktycznie w na całym świecie, i w zależności od ujęcia posiadają swój unikatowy skład. Wykorzystywane w lecznictwie uzdrowiskowym szybko znalazły swoje zastosowanie także w luksusowych SPA. Tak naprawdę w kosmetologii były od zawsze, jednak dopiero wzrost świadomości samych konsumentek co do zbawiennych właściwości wód sprawił, że sięgamy po nie o wiele częściej.

Zaznaczmy, że wody termalne to nie tylko słynna mgiełka odżywiająca i kojąca skórę. Znajdziemy je w szeregu kosmetyków tj. kremy, toniki, mleczka. Najbardziej zbawienna dla cery, woda Vichy pochodzi z położonego w środkowej Francji uzdrowiska. Wykazuje najlepsze właściwości kojące, a więc jest wprost stworzona dla skóry skłonnej do alergii. Sięgają po nią osoby na co dzień borykające się z atopowym zapaleniem skóry, łuszczycą, trądzikiem czy świądem wywołanym odczynami alergicznymi. Koniecznie należy zaznaczyć jeszcze jedną zaletę, mianowicie zawarte w wodzie Vichy minerały perfekcyjnie wpływają na metabolizm naszej skóry.

Gdzie jej szukać

Oczywiście, im więcej wody termalnej w naszych kosmetykach, tym lepsza pielęgnacja. Zawierają się rekomendowane linie kosmetyków Vichy, które uznawane są za najbardziej zaawansowane i profesjonalne. Dzięki nim, każda kobieta, w zaciszu własnego domu może stworzyć prawdziwy salon odnowy biologicznej dla swojej skóry. Sięgajmy po kremy i balsamy, w których składzie znajdujemy wody termalne. Ale to nie wszystko, zwłaszcza latem, kiedy nasza skóra jest narażona na oddziaływanie szkodliwych promieni słonecznych sięgajmy po tzw. mgiełkę, którą regularnie spryskujemy twarz oraz dekolt. Zasadniczo można po nią sięgać przez cały rok, zwłaszcza jeśli przebywamy w pomieszczeniach klimatyzowanych o ogrzewanych. Jest ona pomocna podczas podróży, a w zestawieniu z dobrej jakości kosmetykami do makijaży w mgnieniu oka odświeża nasz poranny make – up sprawiając, że niezmiennie wyglądamy świeżo i olśniewająco.

Woda to źródło, z którego powinnyśmy czerpać bez najmniejszych przeszkód. Sama w sobie jest kosmetykiem, dzięki któremu zachowamy młodość i blask. Kosmetyki, w których znajdziemy wody termalne uznawane są za najlepsze i najbardziej sprzyjające naszej cerze, a dodatkowo bardzo delikatne.

Artykuł powstał we współpracy z apo-discounter.pl

Artykuł sponsorowany

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 457 741
© Copyright Problemy skóry | Pielęgnacja i zabiegi | Choroby 2021