Istotne symbole na kosmetykach

neauthy skincare
neauthy skincare

W trakcie zakupów często zapominamy o czytaniu etykiet. Jest to duży błąd, ponieważ z ich treści możemy wyczytać wiele przydatnych informacji. Oprócz składu chemicznego powinny zainteresować nas również graficzne symbole umieszczane na opakowaniach.

Obrazki, na które zwykle nie zwracamy uwagi, niosą ze sobą istotne wiadomości. Informują o trwałości produktu, jego wpływie na środowisko naturalne czy użytych w produkcji surowcach. Jeżeli kupujesz kosmetyki online, koniecznie zapytaj o oznaczenia znajdujące się na pudełku.

Otwarty słoik

Na kosmetykach możemy znaleźć symbol okrągłego, otwartego słoiczka. Tutaj przeczytamy informację o tym jak długo możemy używać danego produktu (od momentu otwarcia opakowania). Konkretna liczba miesięcy umieszczana jest na słoiczku lub obok niego. Niektóre preparaty nie posiadają okresu trwałości, ponieważ z biegiem czasu nie tracą swoich właściwości.

Dbaj o czystość

Symbol przedstawia postać, która wrzuca coś do kosza na śmieci. Jest to znak, że zużyte opakowanie może (i powinno) trafić do śmietnika (zbiorczego lub sortującego).

Ogień

Pomarańczowy lub czerwony płomień na opakowaniu oznacza, że pojemnik jest pod ciśnieniem i należy chronić go przed wysoką temperaturą (powyżej 50 stopni Celsjusza). Takich pojemników nie wolno przekłuwać, wrzucać do ognia lub przechowywać w sąsiedztwie źródeł ciepła (kuchenki gazowe, grzejniki, piecyki, kominki). Dotyczy to także pojemników, które są już puste.

Recykling

Trzy strzałeczki przypominające wstęgę, które tworzą trójkąt oznaczają, że opakowanie nadaje się do recyklingu.

CE

Znak CE informuje nas, że produkt spełnia normy Unii Europejskiej oraz przestrzega wszystkich wytycznych, m.in. bezpieczeństwo produkcji, zdrowie konsumenta, troska o środowisko naturalne.

Vegan

Symbol Vegan umieszczony na etykiecie informuje nas, że żaden ze składników produktu nie ma pochodzenia zwierzęcego i odzwierzęcego (dotyczy to nawet wosku pszczelego). Symbol jest oficjalnym znakiem handlowym, którego właścicielem jest Towarzystwo Wegańskie (organizacja promująca weganizm, która działa w Wielkiej Brytanii).

EcoCert

Znak EcoCert pewien szczególnie interesować tych, którzy kupują naturalne kosmetyki online. Znak jest symbolem firmy EcoCert zajmującej się kontrolowaniem kosmetyków naturalnych. Oznakowane w ten sposób produkty są ekologiczne i skomponowane z naturalnych surowców, a także nie były testowane na zwierzętach czy modyfikowane genetycznie. Nie posiadają syntetycznych dodatków, sztucznych konserwantów, substancji zapachowych (oprócz olejków eterycznych), chemicznych barwników, silikonów, parabenów, pochodnych ropy, sztucznego tłuszczu, emulgatorów PEG. EcoCert dba także o to, aby na każdym kosmetyku znajdowała się informacja o procentowym składzie każdego z nich. Dotyczy to ilości składników naturalnych i pochodzących z ekologicznych upraw.

W przypadku zamawiania kosmetyków online najczęściej musimy sami poprosić o zaprezentowanie dokładnej treści etykiety lub dołączonej ulotki. Sklepy z naturalnymi kosmetykami przeważnie podają szczegółowe informacje dotyczące składu.

Tekst sponsorowany

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: