Oczyszczanie skóry wrażliwej na dotyk

Skóra wrażliwa na dotyk to jeden z najbardziej wrażliwych rodzajów cery. Jeśli na takiej cerze pojawią się zmiany trądzikowe, zachodzi dylemat, czym je zwalczyć. Oczyszczanie tego rodzaju cery nie może się wiązać z używaniem peelingów mechanicznych, które będą powodowały silne podrażnienia cery. Zwykłe serie kosmetyków, zawierające żele i płyny do pielęgnacji cery trądzikowej, będą także za silne do cery wrażliwej na dotyk.

Preparaty do oczyszczania cery.

Szukając odpowiedniego preparatu do oczyszczania cery tego typu, należy zwracać uwagę na skład. Na opakowaniu powinna być adnotacja, że preparat można używać w przypadku cery skłonnej do podrażnień. Takie preparaty nie mają działania wysuszającego, a bardzo dobrze oczyszczają pory skóry. Oczyszczanie należy opierać na mleczkach do demakijażu i płynach micelarnych, które idealnie zbierają resztki makijażu. Nie powinny zawierać takich substancji jak parabeny, kompozycje zapachowe oraz muszą być niekomedogenne – czyli nie zatykające porów. Po oczyszczaniu używamy preparatów łagodzących.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: