Rodzaje skóry

Każdy z ludzi ma nieco inny rodzaj skóry, jednak można wyróżnić pewne cechy, które pozwalają na wytypowanie kilku głównych rodzai. Rodzaj skóry ocenia się głównie po twarzy, jednak typ będzie miał wpływ także na skórę na dłoniach, ramionach i dekolcie. Na pozostałej części ciała skóra jest grubsza i bardziej odporna na działanie czynników. Mężczyźni zwykle nie przejmują się typem skóry.

Kobiety i mężczyźni w pielęgnacji skóry.

Jest tak, ponieważ nie skóra męska nie ulega podrażnieniom nawet pod wpływem dosyć agresywnych czynników. Panowie zwracają także o wiele mniejszą uwagę na pielęgnację skóry niż panie. Kobiety muszą wiedzieć, jaki mają rodzaj skóry, gdyż od tego zależy jej prawidłowa pielęgnacja. Typ może zmieniać się wraz z wiekiem. U młodych osób charakterystyczny jest typ trądzikowy, natomiast w średnim wieku, po zakończeniu burzy hormonalnej, skóra staje się sucha lub mieszana. Niewiele pań jest szczęśliwymi posiadaczkami skóry normalnej. Ocena rodzaju skóry odbywa się za pomocą odpowiedniej obserwacji ilości wydzielanego łoju.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: