Jak leczyć trądzik?

Każdy z nas jest wrażliwy na to, jak inni postrzegają nasz wygląd. W przypadku cery trądzikowej jest bardzo ważne prawidłowe pielęgnowanie skóry, dzięki czemu zmniejszy się ilość powstających szpecących zmian. Cera trądzikowa musi być oczyszczana za pomocą dość silnych środków. Wskazane są zarówno toniki do przemywania, odpowiednio działające żele do twarzy oraz peelingi. Kosmetyki powinny być stosowane także przez chłopców, którzy mają problem z trądzikiem.

Konsultacje lekarskie.

Leczenie trądziku w poważnych postaciach powinno być konsultowane z lekarzem. Gdy zmiany powodują dyskomfort psychiczny, może zalecić on terapię za pomocą antybiotyków lub środków hormonalnych. Leczenie antybiotykami to poważna decyzja, gdyż trwa bardzo długo i osłabia florę bakteryjną naszego ciała. Kobiety mogą wybrać także stosowanie środków antykoncepcyjnych, które poprawią wygląd cery. Pamiętajmy, że nie są one bez wpływu na zdrowie kobiety. Innymi środkami o silnym działaniu są pochodnie witaminy A, które szybko sprawiają, że skóra wygląda gładko.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: