Mezoterapia antycellulitowa – pozbądź się pomarańczowej skórki

Do lata jeszcze trochę czasu, ale przed sezonem bikini warto już teraz pomyśleć, jak skutecznie usunąć pomarańczową skórkę. Nowe ciało na wiosnę? Pod warunkiem, że to będzie mezoterapia.

Od skórki pomarańczy do kalafiora

Cellulit to schorzenie podskórnej tkanki tłuszczowej. Jej nadmierny rozrost, który rozpycha skórę oraz wywołane tym zmiany jej metabolizmu prowadzą do wklęsłości i deformacji o charakterze stwardnieniowo-włóknikowym, tworząc na powierzchni skóry rodzaj „skórki pomarańczy”. Schorzenie jednak nie dotyczy wyłącznie wierzchniej warstwy skóry, lecz sięga znacznie głębiej. Rozrost komórek tłuszczowych osłabia krążenie krwi, prowadząc do zastoju limfatycznego i generowania złogów, jakie finalnie powodują obrzęk i spadek czynności metabolicznych tkanki. Proces chorobowy rozpoczyna się, gdy w miejscu równomiernie rozłożonej tkanki tłuszczowej zaczynają pojawiać się guzki i zgrubienia.

Rozróżnia się trzy typy cellulitu:

  • cellulit lekki (początkowa faza) – zmiany w tkance podskórnej widoczne są tylko w pozycji stojącej,
  • cellulit średni – nierównomierne rozłożenie tkanki tłuszczowej widoczne jest w każdej pozycji. Stwardnienie tkanki łącznej może powodować tkliwość i większą wrażliwość na ból (bodźce dotykowe okolicy objętej zmianą). Powstające obrzęki wskutek rozrostu komórek tłuszczowych osłabiają mikrokrążenie,
  • cellulit ciężki (faza zaawansowana) – oddzielenie w tej fazie kolagenu od włókien siatkowych prowadzi do powstawania guzków, które są bolesne, szczególnie przy ucisku. W tej fazie skóra zaczyna przypominać kalafior. Ich łączenie się prowadzi do powstania „makrogrudek” (grudki cellulitu) i jest to najbardziej zaawansowana faza tej choroby.

Cellulit – kiedy pojawia się problem

Domowe sposoby działają tylko w początkowej fazie zmian, gdy cellulit jest lekki. W zaawansowanej fazie stosuje się w zakresie wskazań estetycznych lub medycznych odpowiedni rodzaj terapii, jaki wymaga wcześniejszej konsultacji lekarskiej. Podstawą leczenia jest działanie przeciwobrzękowe i zastosowanie preparatów lipolitycznych, jakie polepszają przepływ krwi w tkance tłuszczowej.

Mezoterpia jest jedną z najczęściej stosowanych, a przy tym jedną ze skuteczniejszych metod wspomagających redukcję pomarańczowej skórki w przypadku lżejszych dolegliwości.  Technika polega na podawaniu do skóry lub podskórnie substancji aktywnych i w początkowej fazie cellulitu będą to najczęściej mezokoktajle, które dodatkowo uregulują metabolizm. Niewielkie dawki substancji są podawane za pomocą cienkich i krótkich igieł, a nakłuć dokonuje się punktowo, co kilka centymetrów, w całym obszarze partii ciała poddanej kuracji antycellulitowej. Jak podkreśla dr Agnieszka Adamowska, dermatolog-wenerolog, specjalizująca się w dermatologii estetycznej i klinicznej, ekspert Kliniki Sthetic, w bardziej zaawansowanej fazie cellulitu, gdy zmiany w strukturze skóry widoczne są już gołym okiem i mogą się pojawiać zwłóknienia tkanki, techniką iniekcji podaje się z reguły środki lipolityczne (Dermaheal LL, Aqualyx), które rozpuszczają błony komórek tłuszczowych. Następstwem tego jest uwolnienie płynnych trójglicerydów do organizmu i usunięcie ich z organizmu w procesie metabolicznym.

Zabieg może być stosowany  przez kobiety  w każdym wieku. Przeznaczony jest do usuwania cellulitu różnego pochodzenia, zlokalizowanego na pośladkach, na udach czy na brzuchu.

Zastrzyk i co jeszcze?

Jak zauważa specjalista Kliniki Sthetic dr Jagielskiej – http://sthetic.pl/, najważniejsza jest profilaktyka. Nie mamy z pewnością wpływu na czynniki decydujące o powstawaniu cellulitu, do jakich zaliczają się uwarunkowania genetyczne  czy zmiany hormonalne. Mamy jednak wpływ na własne nawyki żywieniowe, aktywność fizyczną bądź noszenie odpowiedniej garderoby. Mezoterapia skutecznie usuwa cellulit, ale wyraźna redukcja jego ilości możliwa jest po zastosowaniu kilku serii zabiegu. Procedura  pozwala na uzyskanie gładkiej, jędrnej i napiętej skóry dzięki pobudzeniu krążenia krwi i limfy. Zabieg eliminuje ponadto obrzęki oraz zdecydowanie poprawienie wygląd i jakość skóry, a kompleksowym wsparciem terapii antycellulitowej w będzie oferowany w warszawskiej klinice zabieg Maximus TriLipo.

Artykuł sponsorowany

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: