Jak dbać o skórę po oczyszczaniu?

Różne zabiegi oczyszczające pozwalają na skuteczne eliminowanie zanieczyszczeń, bakterii, a także nadmiaru sebum jakie każdego dnia znajdują się na twarzy. Właściwa pielęgnacja twarzy, nie ogranicza się jednak tylko i wyłącznie do jej oczyszczania, ale i do podejmowania odpowiednich działań, już po zabiegach oczyszczających.
Właściwa pielęgnacja po codziennym oczyszczaniu skóry twarzy, zwykle ogranicza się do wcierania preparatów, kremów i balsamów nawilżających, które pozwalają zachować młody wygląd na dłużej.
W przypadku przeprowadzania profesjonalnych zabiegów kosmetycznych, ważne jest przestrzeganie zaleceń kosmetyczki. Precyzyjne wskazówki po tego typu zabiegach, udzielane są w gabinetach kosmetycznych.
Najczęściej zaleca się, by przez okres około czterech tygodni, m.in.: unikać słońca, a także zbyt wysokich i niskich temperatur (niewskazane są wizyty w solarium, w saunie, a także zbyt długie przebywanie na mrozie). Ważne jest także stosowanie kremów z filtrami, zapewniającymi ochronę przed promieniowaniem UVA oraz UVB, jednak konieczna jest rezygnacja z kosmetyków o silnym działaniu. W celu złagodzenia niektórych objawów typowych po kosmetycznych zabiegach oczyszczających, warto sięgnąć po napar z rumianku, którym przemywa się skórę.
Dopiero po upływie pełnego okresu rekonwalescencji i pełnym zagojeniu się wszelkich podrażnień, skóra jest doskonale czysta, odnowiona i zregenerowana. Dzięki profesjonalnym zabiegom oczyszczającym, można skutecznie zredukować zmarszczki i blizny, a także ujędrnić i nawilżyć skórę. Ważne jest jednak zachowanie zaleceń z zakresu pielęgnacji i oczyszczania skóry, po wykonanych zabiegach głęboko oczyszczających.

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 457 741
© Copyright Problemy skóry | Pielęgnacja i zabiegi | Choroby 2021