Oczyszczanie skóry

Oczyszczanie skóry według najnowszych doniesień dermatologów nie ma nic wspólnego z myciem jej wodą i mydłem. Na rynku jest dostępne mnóstwo preparatów, które zapewniają skórze zarówno odpowiednie pH, jak i właściwy, niski poziom substancji podrażniających i myjących. O właściwe oczyszczanie skóry muszą dbać przede wszystkim osoby, które mają problemy z trądzikiem. Oczyszczanie przybiera wtedy formę stosowania peelingów, żeli oraz płynów oczyszczających.

Peelingi oczyszczające.

Nie powinny mieć one działania wysuszającego, gdyż cera trądzikowa ma często skłonności właśnie do przesuszania. W przypadku zaawansowanych zmian trądzikowych należy udać się do kosmetyczki. Oczyści ona pory skóry za pomocą specjalistycznych urządzeń oraz środków i zaleci odpowiednie preparaty. Oczyszczanie skóry z zaskórników powinno być zakończone zabiegiem odkażającym. Również osoby, które mają skórę wrażliwą i suchą, miewają problemy z oczyszczaniem skóry. Powinny one stosować preparaty w formie płynów, które są przeznaczone do cery ze skłonnościami do podrażnień.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: