Kiedy oczyszczanie skóry może zaszkodzić?

Przesadna dbałość o zachowanie czystej skóry, rzadko przynosi pozytywne efekty. Przy zbyt częstym i intensywnym złuszczaniu naskórka, a także stosując niewłaściwe preparaty do codziennego mycia twarzy, można doprowadzić do poważnych zaburzeń naturalnej powłoki hydrolipidowej.
Czysta skóra, to przede wszystkim piękna i zadbana cera, która pozwala nie tylko poczuć się o wiele młodziej, ale i prezentować się doskonale w każdych okolicznościach. Prawidłowa pielęgnacja twarzy, polega w głównej mierze na doborze takich preparatów i zabiegów, które pomagają utrzymać ją nieskazitelnie czystą. Faktem jest też to, że preparaty do codziennego oczyszczania skóry, muszą być skuteczne, ale i niezwykle łagodne. Jeżeli zbyt często będzie się stosować środki peelingujące lub silnie złuszczające, wówczas grozi nam poważne ryzyko uszkodzenia głębszych warstw skóry, przez co mogą pojawić się nawet niewielkie blizny i miejscowe odbarwienia.
Należy także pamiętać o tym, że niektóre zabiegi takie, jak na przykład chemiczne peelingi do ciała, nie powinny być stosowane u kobiet w ciąży, chorych na cukrzycę, w trakcie zażywania doustnych środków zawierających retinoidy, gdy na skórze pojawiły się nawet niewielkie ranki, a także przy chorobach tkanki łącznej oraz zaburzeniach autoimmunologicznych.
Należy także pamiętać o tym, że tylko i wyłącznie staranne oczyszczanie skóry, pozwala skutecznie pozbyć się zanieczyszczeń, jakie zbierane są przez cały dzień. Nigdy też nie należy zasypiać w makijażu, ponieważ kosmetyki zatykają pory, co sprzyja powstawaniu wągrów i nieestetycznych zmian skórnych. W praktyce oznacza to, że nie potrzebne są „ostre” środki do codziennego użytku, lecz dokładne zmywanie twarzy przed każdym zastosowaniem kremów i na noc, tuż przed snem.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: