Czy należy stosować mleczko nawilżające?

camille brodard z Unsplash
camille brodard z Unsplash

Do pielęgnacji ciała należy prysznic, kąpiel, a także odpowiednie i regularne nawilżanie. Odpowiednie nawilżenie na bardzo duże znaczenie dla eleganckiego i młodego wyglądu. Wpływa także na samopoczucie i spowalnia proces starzenia się skóry całego ciała. Odpowiednia pielęgnacja wymaga używania dostosowanych kosmetyków. Należą do nich między innymi żele, maseczki, kremy oraz balsamy i mleczka.

Rodzaje skóry

Każdy człowiek ma inny rodzaj skóry, który wymaga dostosowanej i odpowiednio dobranej pielęgnacji. Jednym z najbardziej wymagających rodzajów skóry, dla której pielęgnacja jest absolutnie konieczna, to skóra sucha. Jest ona blada, mało elastyczna i jędrna. Na jej powierzchni widoczne jest zmęczenie. Ponadto często się łuszczy, pęka. Taka skóra powinna być nawilżana regularnie, kilka razy dziennie. Drugim bardzo wymagającym rodzajem skóry jest cera wrażliwa ze skłonnościami do problemów dermatologicznych. Ten typ również wymaga głębokiego i stałego nawilżenia. Dzięki temu zachowa doskonałą kondycje, a ryzyko wystąpienia różnego typu wykwitów dermatologicznych będzie zminimalizowany. Inne rodzaje skóry człowieka takie, jak skóra normalna, tłusta i mieszana, również potrzebuje odpowiedniej dawki nawilżenia, aby była gładka, jędrna i elastyczna. Jednym z kosmetyków, który nadaje się do każdego rodzaju skóry, jest mleczko nawilżające.

Mleczko nawilżające – charakterystyka

Mleczko nawilżające ma postać emulsji. Najczęściej jest koloru białego, zdarzają się jednak wersje kolorowe i zapachowe. Jego główną zaletą jest fakt, że zaraz po nałożeniu na skórę wchłania się i nie pozostawia tłustego nalotu. Dobrze dobrane mleczko zaraz po użyciu przynosi ulgę spierzchniętej i suchej skórze. Jego zasadniczą funkcją jest tworzenie na skórze bariery ochronnej, która nie dopuszcza do parowania wody ze skóry, tym samym utrzymując jej nawilżenie.

Dobór kosmetyków pielęgnacyjnych

Każdy kosmetyk w tym również mleczko do nawilżające musi być dobrany do jego użytkownika. Przy wyborze kosmetyku należy kierować się jego składem, a także konsystencją. Mleczko nie może mieć postaci rzadkiego płynu ani gęstej pasty. Ponadto należy zwrócić uwagę na jego zapach. Powinien być lekki, delikatny i niezbyt silny, ponieważ zdominuje np zapach używanych perfum. Zaopatrując się w mleczko nawilżające, konieczne jest dobranie go do rodzaju skóry. Dobrze dobrany składnik nawilżający i jego regularne stosowanie gwarantuje zachowanie odpowiedniej wilgotności skóry, dzięki czemu będzie wyglądać młodo i świeżo.

Dowiedz się więcej: http://www.le-petit-marseillais.pl/produkty-do-pielegnacji-ciala/mleczko-nawilzajace-le-petit-marseillais-do-bardzo-suchej-skory-02

Tekst sponsorowany

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: