Typem skóry najbardziej zainteresowane są kobiety, które pragną prawidłowo dbać o jej stan. Aby go rozpoznać, należy zwrócić uwagę na to, jak cera reaguje na różne czynniki oraz na własne odczucia. Skóra sucha jest łatwa do odróżnienia od tłustej, nawet bez przeprowadzania testu z papierkiem. Cera tłusta objawia się świeceniem na czole, nosie i dolnej szczęce, a w zaawansowanych postaciach trądziku zmiany sięgają nawet torsu.

Zmiany pielęgnacji skóry.

Takich problemów nie mają osoby z cerą suchą, gdyż ich skóra wydziela bardzo mało substancji natłuszczających. Ponieważ mają one za zadanie chronić skórę przed podrażnieniami, skóra sucha jest wrażliwa i delikatna. Osoby z tłustą skórą po okresie dojrzewania mogą mieć cerę mieszaną. Świadczy to o tym, że typ skóry zmienia się wraz z wiekiem. Również skóra normalna podczas nieprawidłowej pielęgnacji ulega dużym zmianom. Staje się przeważnie sucha i szybciej się starzeje. Mężczyźni najczęściej mają skórę grubą, o skłonnościach do przesuszania, a ich problemem jest brak odpowiedniej pielęgnacji.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: