Co to jest mikrodermabrazja?

Hasło – mikrodermabrazja, stało się niezwykle popularne w ostatnim czasie. W rzeczywistości to nic innego, jak peeling mechaniczny, często nazywany także dermabrazją. Najczęściej stosowany jest w celu ujędrniania, rozjaśniania i wygładzania skóry.

Nawet wtedy, gdy jest wykonywany przez kosmetyczkę w renomowanym gabinecie, w dalszym ciągu stanowi najbardziej inwazyjną metodę peelingu. Skuteczność peelingów mechanicznych jest ogromna. Działając na głębokie warstwy skóry, pozwalają na skuteczne redukowanie blizn i rozstępów. Chociaż dermabrazja często wywołuje podrażnienia skóry, to jej efekty potrafią być zdumiewające. W standardowym pakiecie usług gabinetów kosmetycznych, można odnaleźć trzy podstawowe rodzaje mikrodermabrazji: diamentową, korundową oraz tlenową.
Peeling diamentowy, dedykowany jest przede wszystkim osobom z delikatną, wrażliwą i skłonną do alergii skórą. Jest to najbezpieczniejsza i najdelikatniejsza forma mikrodermabrazji, która nie powoduje podrażnień. W trakcie zabiegu ścierany jest powierzchowna warstwa naskórka, za pomocą tzw. głowic diamentowych. Zabieg jest w pełni bezbolesny, a w trakcie jego wykonywania metalowe końcówki urządzenia usuwają zrogowaciały naskórek. Po zakończeniu blisko godzinnego zabiegu, skóra jest perfekcyjnie czysta i gładka.
Podobną metodą jest tzw. mikrodermabrazja korundowa. Podczas jej wykonywania, wykorzystuje się mikronizowane kryształki glinu, w postaci specjalnego proszku. Cały zabieg przypomina nieco „piaskowanie skóry”, podczas którego usuwany jest zrogowaciały i obumarły naskórek. W efekcie końcowym skóra jest perfekcyjnie gładka, jednak zaczerwienienie może utrzymywać się przez kilka godzin.
Najskuteczniejsze oczyszczanie twarzy zapewnia mikrodermabrazja tlenowa, podczas której wykorzystuje się specyficzne połączenie tlenu i soli fizjologicznej. Jest to metoda, która pozwala usunąć martwy naskórek, a także wszelkiego typu zanieczyszczenia zalegające na skórze i w jej porach. Zastosowanie tlenu, pozwala także skutecznie dotlenić i odżywić skórę. Osoby decydujące się na ten typ zabiegu, mogą także liczyć na znaczną redukcję zmarszczek, a także poprawę ukrwienia skóry.

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 457 741
© Copyright Problemy skóry | Pielęgnacja i zabiegi | Choroby 2021