Wielogodzinne przebywanie na słońcu, kąpiele słoneczne i złoto-brązowa opalenizna – to wyznaczniki naprawdę udanych wakacji. Trzeba jednak przyznać, że nie zawsze potrafimy korzystać z uroków letniej pogody we właściwy sposób. Zbyt intensywne opalanie, brak odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej i duża ilość czasu spędzana w słonej lub chlorowanej wodzie, powoduje, że skóra naszego ciała szybko się niszczy – staje się sucha i łuszcząca, a na jej powierzchni bardzo często pojawiają się poparzenia i przebarwienia słoneczne. Jak temu zapobiec? I jak właściwie nawilżać naskórek, by mógł się zregenerować po całym dniu spędzonym na słońcu?
Nawilżanie skóry – podstawa letniej pielęgnacji ciała
Niekorzystne działanie promieniowania UV, słona i chlorowana woda, a także silny wiatr pomagają nam uzyskać efekt opalonej skóry, jednak bardzo często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że czynniki te bardzo źle wpływają na jej ogólną kondycję.
- To właśnie połączenie słońca, wody i wiatru najbardziej przesusza naskórek, wywołuje jego łuszczenie, a także szybkie pojawianie się zmarszczek.
- Słońce nadaje skórze ładnego kolorytu, jednak przy tej okazji zabiera jej elastyczność i jędrność.
- Brak właściwiej pielęgnacji ciała zarówno w trakcie opalania, jak i zaraz po nim sprawia, że po pewnym czasie skóra staje się szara, pomarszczona i bardzo nieprzyjemna w dotyku.
- Stosowane przez nas kremy z filtrami nie zawsze dostatecznie chronią nas przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, czego wynikiem mogą być poparzenia słoneczne i schodząca skóra po opalaniu – wtedy zwiększa się też jej tendencja do podrażnień, pękających naczynek, a także przebarwień posłonecznych.
Dlatego tak ważne jest codzienne nawilżanie i odżywianie skóry w celu regeneracji naskórka i zapobiegania różnorodnym problemom związanym z długotrwałym przebywaniem na słońcu.
Odżywianie i regeneracja skóry – zacznij pod prysznicem
Kąpiel to jedna z pierwszych rzeczy, którą powinniśmy wykonać bezpośrednio po opalaniu. Dzięki niej usuniemy ze skóry resztki soli morskiej, chloru, kremu do opalania, szorstkiego piasku czy potu – najlepiej, gdy zmywamy z siebie te zanieczyszczenia jak najwcześniej, bowiem wnikają one w naskórek, niszcząc jego głębsze warstwy i utrudniając późniejszą regenerację. Podczas kąpieli należy stosować intensywnie nawilżające i odżywcze preparaty, które nie tylko usuną zanieczyszczenia z powierzchni skóry, ale też pozostawią ją właściwie nawodnioną. Czysta skóra będzie też lepiej przygotowana na przyjęcie aktywnych składników, zawartych w kremie po opalaniu.
Krem po opalaniu – nie tylko na oparzenie słoneczne
Po długotrwałym przebywaniu na słońcu, nasza skóra potrzebuje odpowiedniej dawki nawilżenia przy pomocy wybranego kremu po opalaniu, który zniweluje negatywne skutki działania słońca. Szczególnie istotne jest to w przypadku, gdy na skórze pojawiają się poparzenia słoneczne – naszym zadaniem jest wtedy złagodzenie i ukojenie powstałych podrażnień za sprawą delikatnego mleczka lub balsamu po opalaniu, które zmniejszy uczucie pieczenia i zaczerwienienie na skórze, zapobiegnie jej schodzeniu po opalaniu i odbuduje uszkodzoną barierę ochronną naskórka.
W tym przypadku najlepiej stosować produkty apteczne, które w swoim składzie posiadają naturalne substancje lecznicze np. alantoinę czy wyciąg z ziela wierzby, które pielęgnują, ale jednocześnie “uzdrawiają” naskórek. Takie preparaty możemy znaleźć w ofercie marki Vichy – balsamy i mleczka po opalaniu z serii Ideal Soleil zostały stworzone właśnie po to, by łagodzić podrażnienia, nawadniać skórę i uodparniać ją na działanie szkodliwych promieni UV. Produkty tej firmy zostały pozbawione sztucznych barwników i alkoholu, dlatego są one odpowiednie dla każdego rodzaju skóry.
Krem po opalaniu powinien znaleźć się na naszej skórze nie tylko wtedy, gdy powstanie na niej poparzenie – jeżeli chcemy utrzymać młody wygląd twarzy i ciała przez długi czas, nawilżanie naskórka specjalnym preparatem powinno odbywać się po każdym kontakcie ze słońcem. Należy też pamiętać o nawadnianiu skóry od wewnątrz i piciu dużych ilości wody mineralnej – zarówno w trakcie opalania, jak i po nim.
Więcej informacji oraz pełna oferta preparatów po opalaniu dostępna na stronie:
http://www.vichy.pl/rodzaje-produktow/pielegnacja-po-opalaniu/ps984.aspx
Artykuł sponsorowany
*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.