Jak dbać o skórę trądzikową

Skóra trądzikowa kojarzy się zwłaszcza z wiekiem młodzieńczym. W okresie dojrzewania nasze gruczoły łojowe szaleją, dlatego zadbanie o prawidłową pielęgnację skóry staje się priorytetem. W jaki sposób pielęgnować cerę trądzikową? Nie wolno zapominać o delikatnym oczyszczaniu jej z komórek naskórka. Do tego celu można użyć żelowego peelingu lub żelu do mycia twarzy. Nie wolno stosować zwykłego mydła, które ma działanie wysuszające, nie wskazane przy trądziku.

Kemy do cery trądzikowej.

Po złuszczeniu pierwszej warstwy komórek naskórka, warto zadbać o to, by nie pojawiały się kolejne. W tym celu użyj odpowiedniego kremu do cery trądzikowej. Niektóre z nich mają działanie nawilżające i matujące, co sprawia, że cera wygląda korzystnie. Cera trądzikowa może być maskowana za pomocą podkładu, jednak nie może on zatykać porów. W takim przypadku będzie powodować pojawianie się kolejnych zmian trądzikowych. Nie wskazane są także płyny na alkoholu, które znacznie wysuszają cerę. Czasem konieczne jest stosowanie silniejszych kosmetyków do pielęgnacji twarzy.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: