Krem do cery mieszanej – lekko czy intensywnie nawilżający? Pomagamy wybrać idealny produkt do pielęgnacji skóry mieszanej!

Skóra mieszana jest takim typem cery, który sprawia najwięcej problemów przy codziennej pielęgnacji twarzy. Z tego względu, że cera mieszana stanowi połączenie skóry tłustej oraz suchej, wielu osobom bardzo ciężko jest dobrać takie kosmetyki do pielęgnacji, które spełniałyby tak skrajnie różne potrzeby. Jaki zatem powinien być krem do cery mieszanej – lekko czy intensywnie nawilżający? Pomagamy dokonać właściwego wyboru i podajemy przykład idealnego kremu do twarzy!

Charakterystyka cery mieszanej

Cera mieszana jest wyjątkowym rodzajem skóry – żaden inny typ cery nie posiada jednoczesnych skłonności do przetłuszczania i błyszczenia się cery w strefie T (czoło, nos, broda), zaś do przesuszania w pozostałych (skóra wokół oczu, policzki). Nic więc w tym dziwnego, że osoby, które zmagają się z nią na co dzień mają olbrzymi problem ze znalezieniem takich kosmetyków, które z jednej strony działałyby w stronę ograniczania nadmiernego przetłuszczania się skóry, z drugiej zaś zapewniały odpowiednie nawilżenie i odżywienie przesuszonym fragmentom skóry. Jakby tego było, cera mieszana może posiadać jednocześnie tendencje do występowania zmian trądzikowych w strefie T, jak również nadwrażliwości w okolicy policzków czy skóry wokół oczu.

Kosmetyki dla cery mieszanej – 1 czy 2 kremy nawilżające?

W przypadku cery mieszanej wszelkie kosmetyki do jej pielęgnacji musimy dobierać ze szczególną ostrożnością – nie możemy przecież zdecydować na stosowanie na całej powierzchni twarzy kremu do cery tłustej ani też do cery suchej, gdyż w ten sposób narazimy skórę na jeszcze większe problemy. W związku z tym wiele osób decyduje się na stosowanie dwóch kremów do codziennej pielęgnacji skóry mieszanej – jeden dla cery tłustej w strefie T, zaś drugi do cery suchej w pozostałych częściach twarzy. Prawda jest jednak taka, że na rynku kosmetycznym znajdziemy również takie produkty, które zostały specjalnie dostosowane do potrzeb cery mieszanej, a tym samym są w stanie znacznie ułatwić nam jej codzienną pielęgnację.

Lekki krem nawilżający do cery mieszanej Garnier

Wśród kremów nawilżających dla cery mieszanej na szczególną uwagę zasługuje produkt Garnier Hydra Adapt, który został stworzony na bazie odświeżającego i matującego sorbetu. Krem do cery mieszanej Garnier spełnia wszelkie potrzeby cery mieszanej w jej codziennej pielęgnacji:

  • Hydra Adapt posiada wyjątkową zdolność przeciwdziałania nadmiernemu przetłuszczaniu i błyszczeniu się skóry, a jednocześnie zapewnianiu jej odpowiedniego poziomu nawodnienia.
  • Krem skutecznie matuje skórę, a przy tym daje jej uczucie świeżości, które utrzymuje się przez cały dzień.
  • Dzięki nietłustej konsystencji, bardzo szybko się wchłania i nie pozostawia na powierzchni skóry tłustego filmu.
  • W składzie kremu znajdziemy wyjątkowy eliksir roślinny, który łączy w sobie różne składniki odżywcze i minerały, by zapewnić skórze 24-godzinne nawilżenie.
  • Krem-sorbet został wzbogacony specjalnym ekstraktem z zielonej herbaty, który wykazuje działanie detoksykujące.

Można zatem powiedzieć, że krem do cery mieszanej od marki Garnier stanowi idealny produkt do codziennej pielęgnacji cery mieszanej, który z jednej strony pozwala na ograniczenie nadmiernej pracy gruczołów łojowych, z drugiej zaś pomaga odzyskać skórze odpowiedni poziom nawilżenia. Będzie on idealnym przyjacielem każdej posiadaczki cery mieszanej zarówno w ciągu dnia i w nocy, jak również o każdej porze roku.

Tekst sponsorowany

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: