Oczyszczanie skóry dojrzałej

W wieku dojrzałym nie jest konieczne usuwanie sebum lub zrogowaciałego naskórka, gdyż tworzy się ich bardzo mało. Panie w średnim wieku używają więcej kosmetyków, które należy pod koniec dnia dokładnie zmyć. To samo tyczy się także makijażu. Nieprawidłowe dbanie o cerę dojrzała powoduje, że cera starzeje się w szybszym tempie. Oczyszczanie zaczynamy od zmycia resztek makijażu za pomocą płynu micelarnego lub mleczka, które nakładamy na wacik.

Skóra dojrzała, a peeling.

Konieczne jest robienie tego wieczorem, a rano w taki sposób odświeżymy swoją cerę. Stosowanie wody z kranu nie jest wskazane – ma ona nieodpowiednie pH i może wysuszać skórę. Skóra dojrzała może wymagać także stosowania peelingu, który zapewni jej na nowo młody wygląd. Istnieją specjalne serie peelingów, które nie podrażniają cery i wygładzają drobne zmarszczki. Dzięki takiemu oczyszczaniu skóry, staje się ona bardziej podatna na zastosowane kremy. Innym przydatnym zabiegiem, który jest stosowany przez wiele pań, jest oczyszczanie za pomocą mikrodermabrazji.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: